End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

BC East Regional Series 2016

BMX EVENT MANAGER, Report Created 14/Aug/2016 21:31:39

Series Detailed, All Riders

Round 1: BC BMX East 2016 Regional 1 - MK

Round 2: BC BMX East 2016 Regional 2 - Royston

Round 3: BC BMX East 2016 Regional 3 - Ipswich

Round 4: BC BMX East 2016 Regional 4 - Peterborough

Round 5: BC BMX East 2016 Regional 5 - Braintree

Round 6: BC BMX East 2016 Regional 6 -MK

Round 7: BC BMX East 2016 Regional 7 - Royston

Round 8: BC BMX East 2016 Regional 8 - Norwich

Male 6 & Under 22 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 HEATH THOMAS Braintree BMX Racing Club E 294.0 340.0 50.0 50.0 50.0 46.0 46.0 50.0 - 48.0
2 OLIVER CATES Braintree BMX Racing Club E 282.0 282.0 - - 40.0 50.0 49.0 46.5 50.0 46.5
3 ETHAN WINK Norwich Flyers BMX Racing Club E 265.0 346.5 42.5 46.0 44.5 40.5 41.0 42.0 47.0 43.0
4 CHARLIE LONG Braintree BMX Racing Club E 217.5 281.0 37.5 37.5 32.5 35.5 37.5 34.0 31.0 35.5
5 AYDEN GILES Norwich Flyers BMX Racing Club E 211.5 237.0 25.5 30.0 31.0 37.5 - 38.5 40.5 34.0
6 NOAH GILL Braintree BMX Racing Club E 206.5 258.0 24.5 34.5 37.0 29.5 34.5 27.0 34.0 37.0
7# CHASE BARNARD Milton Keynes BMX Racing Club E 181.0 181.0 34.5 40.0 - - - 31.0 37.0 38.5
8 JACOB ELLIS Peterborough Phantoms BMX Club E 158.0 158.0 - 31.0 28.0 25.0 23.5 24.0 - 26.5
9# GEORGE FOX Peterborough Phantoms BMX Club E 85.0 85.0 - - - - - 24.5 30.5 30.0
10# STIRLING HARRIS Milton Keynes BMX Racing Club E 83.0 83.0 46.0 - - - - 37.0 - -
11# FINLEY BOARDMAN Ipswich BMX Club E 59.5 59.5 - - - - 27.5 32.0 - -
12# LEONARDO HORNAN Peterborough Phantoms BMX Club E 54.0 54.0 - - - 27.0 - - 27.0 -
13# FREDDIE KEANE Braintree BMX Racing Club E 52.0 52.0 - 26.5 25.5 - - - - -
14# SAM FAIRBURN Braintree BMX Racing Club E 43.5 43.5 - 43.5 - - - - - -
15# OLLY GILKS-STOKES Royston Rockets BMX Racing Club E 42.0 42.0 - - - - - - 42.0 -
16# BRAD LE GEYT BMX Isle of Man N 40.5 40.5 - - - 40.5 - - - -
17# LOGAN WIDOWSON Nottingham Outlaws BMX Club M 39.5 39.5 39.5 - - - - - - -
=18# CONNOR WILLIAMS Nottingham Outlaws BMX Club M 32.5 32.5 32.5 - - - - - - -
=18# THOMAS WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 32.5 32.5 - - - 32.5 - - - -
20# MATTHEW MEADOWS Braintree BMX Racing Club E 30.0 30.0 - - - - 30.0 - - -
21# JAMES DUFFY Nottingham Outlaws BMX Club M 28.5 28.5 28.5 - - - - - - -
22# LINDEN CHAPMAN Peterborough Phantoms BMX Club E 24.5 24.5 24.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 7 8 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 LIAM ARNETT Peterborough Phantoms BMX Club E 289.5 289.5 43.0 50.0 48.5 - 50.0 50.0 48.0 -
2 KIERON ALTON Norwich Flyers BMX Racing Club E 263.0 304.0 - 44.5 41.5 41.0 41.5 45.5 41.5 48.5
3 EVELYN SOMERVILLE Royston Rockets BMX Racing Club E 238.0 311.5 39.5 42.0 38.5 38.5 35.5 38.5 38.0 41.0
4# RUDY BRYCELAND Club Unknown 176.5 176.5 - 37.5 - 49.5 44.0 - 45.5 -
5 ASHLEE GILES Norwich Flyers BMX Racing Club E 170.0 170.0 37.5 34.0 45.5 45.0 - 0 3.0 5.0
6# HARVEY BOARDMAN Ipswich BMX Club E 77.0 77.0 - - - - 37.0 40.0 - -
7# OLLIE JOHNSTON GET Racing Maxtrax 50.0 50.0 50.0 - - - - - - -
8# AVA STRINGER Peterborough Phantoms BMX Club E 38.0 38.0 - - - - - - - 38.0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 8 22 Riders 14 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 JARED HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 296.0 338.0 49.5 42.0 49.5 50.0 47.0 50.0 50.0 -
2 FREIA CHALLIS Braintree BMX Racing Club E 288.5 366.0 34.5 50.0 47.0 46.5 50.0 43.0 45.0 50.0
3 FINLEY DAVIES Milton Keynes BMX Racing Club E 260.5 300.5 45.5 46.5 40.0 43.0 42.5 40.5 42.5 -
4 DOMINIC HINES Royston Rockets BMX Racing Club E 245.0 319.5 39.5 36.5 38.0 38.0 40.0 40.0 41.5 46.0
5 ELIZABETH BOWN Milton Keynes BMX Racing Club E 225.0 225.0 41.0 - 36.5 36.5 36.5 38.0 36.5 -
6 JAMES BOWATER Ipswich BMX Club E 219.5 280.5 37.0 40.5 34.5 30.0 31.0 33.5 31.5 42.5
7 SAMUEL HAMBLING Ipswich BMX Club E 191.5 191.5 27.0 34.5 33.5 31.5 30.0 - - 35.0
8 THOMAS RICHARDSON Braintree BMX Racing Club E 181.0 206.5 - 32.5 27.0 27.0 25.5 29.5 30.0 35.0
9 HARVEY PUTLAND Milton Keynes BMX Racing Club E 174.5 174.5 30.5 - - 0.5 35.5 34.0 33.5 40.5
10 CHARLIE HODGES Milton Keynes BMX Racing Club E 161.5 161.5 25.0 29.0 29.5 24.5 - 27.5 26.0 -
11 MAX WALSHAM Milton Keynes BMX Racing Club E 147.0 167.5 20.5 20.5 24.5 - 22.5 24.5 25.0 30.0
12 ALFIE THOMPSON Peterborough Phantoms BMX Club E 139.5 161.0 22.0 21.5 24.0 22.0 - 22.5 23.0 26.0
13 DYLAN MORGAN Braintree BMX Racing Club E 136.5 136.5 - 23.0 22.5 - 23.0 19.5 22.0 26.5
14# HUGO MCFARLANE-CUSHING Royston Rockets BMX Racing Club E 108.5 108.5 0 26.0 - 19.0 20.0 23.5 20.0 -
15 BRADLEY GOULDING Peterborough Phantoms BMX Club E 107.0 107.0 19.5 17.0 18.0 16.5 17.0 19.0 - -
16# WILLIAM ALEXANDER Royston Rockets BMX Racing Club E 99.0 99.0 - 24.5 20.0 18.0 19.0 - 17.5 -
17# JAZZ NEWTON Nottingham Outlaws BMX Club M 55.5 55.5 33.5 - - 22.0 - - - -
18# MYLES LE GEYT BMX Isle of Man N 36.0 36.0 - - - 36.0 - - - -
19# LIAM ANON Peterborough Phantoms BMX Club E 32.5 32.5 - - - - - - - 32.5
20# BLAKE BRELSFORD Nottingham Outlaws BMX Club M 19.5 19.5 19.5 - - - - - - -
21# HARVEY UNSWORTH Royston Rockets BMX Racing Club E 16.5 16.5 - - - - - - 16.5 -
22# JACQUES GILKS-STOKES Royston Rockets BMX Racing Club E 14.5 14.5 - - - - - - 14.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 9 18 Riders 8 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 GEOFFREY DINGSDALE Milton Keynes BMX Racing Club E 298.0 344.5 48.0 46.5 50.0 - 50.0 50.0 50.0 50.0
2 JOSEPH LONG Braintree BMX Racing Club E 255.0 324.5 34.5 35.0 41.5 42.5 44.5 39.0 46.0 41.5
3 HARRY KIRBY Milton Keynes BMX Racing Club E 247.0 282.5 40.5 42.0 - 35.5 43.5 38.0 38.0 45.0
4 LEWIS EVANS Milton Keynes BMX Racing Club E 234.5 302.5 36.5 39.5 32.5 39.0 38.0 45.5 36.0 35.5
5 ARCHIE PITCHER Milton Keynes BMX Racing Club E 217.5 246.0 30.0 38.0 44.0 37.0 - 29.5 39.0 28.5
6 ELLIOT LEE Milton Keynes BMX Racing Club E 214.0 239.5 25.5 - 38.5 31.5 33.5 43.0 33.5 34.0
7 AJA HUTCHINSON Milton Keynes BMX Racing Club E 197.0 223.0 34.5 32.5 31.5 24.5 32.0 36.5 1.5 30.0
8 JORDAN STRINGER Peterborough Phantoms BMX Club E 184.5 234.5 25.5 29.0 27.5 29.0 27.0 31.5 40.5 24.5
9# BEN OWEN Braintree BMX Racing Club E 74.0 74.0 - - 23.5 - - 26.0 24.5 -
10# UPTON WHEATLEY-RICHARDSON Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 54.0 54.0 - 25.0 - - - - 29.0 -
11# DANNY PATTINSON Milton Keynes BMX Racing Club E 50.5 50.5 24.0 26.5 - - - - - -
=12# LUCY HUTT Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - - - - - -
=12# JOSHUA WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 50.0 50.0 - - - 50.0 - - - -
14# GEORGE MADLEY Milton Keynes BMX Racing Club E 47.0 47.0 47.0 - - - - - - -
15# PERRY OGDEN Gosport BMX Club S 41.0 41.0 - - - - 41.0 - - -
16# CHAY YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 39.0 39.0 39.0 - - - - - - -
17# JAMIE DIXON Braintree BMX Racing Club E 29.5 29.5 - - - - 29.5 - - -
18# DILLON NEAL Hayes Hawks BMX Club S 27.0 27.0 - - - - - - 27.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 10 23 Riders 12 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 JOSEPH CAREY Peterborough Phantoms BMX Club E 274.5 274.5 - - 49.5 31.0 44.0 50.0 50.0 50.0
2 OLIVER JAMES Milton Keynes BMX Racing Club E 261.5 298.0 49.5 47.0 36.5 44.0 37.0 45.5 38.5 -
3 HENRY ROWE Braintree BMX Racing Club E 253.5 326.5 43.0 49.0 42.5 35.0 40.5 38.0 38.0 40.5
4 JOSHUA CATES Braintree BMX Racing Club E 253.0 253.0 - - 46.5 35.0 50.0 35.5 42.5 43.5
5 OWEN PUTLAND Milton Keynes BMX Racing Club E 251.5 251.5 34.0 - - 39.5 44.5 41.0 46.5 46.0
6 EDDIE CANNONS Braintree BMX Racing Club E 232.5 266.0 41.0 43.5 38.5 - 33.5 37.5 35.5 36.5
7 LUKE MORRIS Milton Keynes BMX Racing Club E 197.0 223.5 - 36.5 38.0 26.5 29.5 29.0 30.5 33.5
8 SEBASTIAN HAMBLING Ipswich BMX Club E 188.5 212.5 25.5 39.0 32.0 24.0 24.5 34.5 - 33.0
9 HARLEY PATTLE Braintree BMX Racing Club E 181.5 201.5 31.0 34.5 28.5 20.0 32.5 24.0 31.0 -
10 ARCHIE ANDREWS Braintree BMX Racing Club E 156.0 176.5 22.5 31.5 23.5 0 25.0 20.5 26.5 27.0
11 CHARLIE ROY Milton Keynes BMX Racing Club E 153.5 172.5 19.0 30.5 26.0 22.5 25.0 25.5 24.0 -
12 DYLAN WILLIS Milton Keynes BMX Racing Club E 128.5 146.5 19.5 24.5 20.5 18.0 22.0 20.5 21.5 -
13# JAMIE GRIMES Norwich Flyers BMX Racing Club E 109.0 109.0 17.0 27.5 21.5 18.0 - - - 25.0
14# ASTON CHAPMAN Peterborough Phantoms BMX Club E 74.0 74.0 39.0 - - 35.0 - - - -
15# JOSH CURTIS Milton Keynes BMX Racing Club E 65.5 65.5 21.5 0 23.5 20.5 - - - -
16# BARNEY DEVEREUX Milton Keynes BMX Racing Club E 51.5 51.5 26.0 - - - - 25.5 - -
17# BRADLEY RUSSELL Birmingham BMX Club M 49.5 49.5 - - - 49.5 - - - -
18# WILLIAM FROST Nottingham Outlaws BMX Club M 42.5 42.5 42.5 - - - - - - -
19# AARON DAVY Manchester BMX Club N 42.0 42.0 - - - 42.0 - - - -
20# ADAM SWEETMAN Runnymede Rockets S 29.5 29.5 29.5 - - - - - - -
21# FREDDIE CADMAN CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club E 29.0 29.0 - - - - - - - 29.0
22# BENJAMIN OATES Braintree BMX Racing Club E 23.5 23.5 - - - - - - 23.5 -
-# RALPH GRIMMETT Birmingham BMX Club M 0 0 - - 0 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 11 17 Riders 8 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 ADAM GILBERT Braintree BMX Racing Club E 296.0 296.0 - 50.0 49.0 - 50.0 50.0 50.0 47.0
2 JOSHUA ABBOTT Royston Rockets BMX Racing Club E 282.0 282.0 50.0 - 46.5 48.5 - 45.5 43.0 48.5
3 CAMERON PARRISH Braintree BMX Racing Club E 264.5 264.5 46.5 44.5 39.0 46.0 - 42.0 46.5 -
4 JOSEPH HARRIS Braintree BMX Racing Club E 241.0 309.5 35.0 39.5 39.5 40.0 43.5 33.5 39.0 39.5
5 EWAN THOMSON Braintree BMX Racing Club E 239.5 276.5 41.5 38.5 40.5 40.5 40.0 38.5 37.0 -
6 REECE MAHONEY Milton Keynes BMX Racing Club E 181.0 207.5 28.0 30.5 32.0 28.0 32.5 30.0 26.5 -
7 NOAH BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club E 180.5 228.5 24.0 24.0 28.5 24.0 31.0 30.5 30.5 36.0
8 OLIVER DWYER Royston Rockets BMX Racing Club E 171.5 171.5 22.5 29.0 26.5 24.5 35.0 - 34.0 -
9# ZAK ACTESON-ROOK Braintree BMX Racing Club E 99.0 99.0 31.5 34.0 33.5 - - - - -
10# BENJAMIN FOX Peterborough Phantoms BMX Club E 81.5 81.5 - - - - - 25.0 24.0 32.5
11# ADAM BARRASS Milton Keynes BMX Racing Club E 75.0 75.0 39.5 - - 35.5 - - - -
12# ROBERT HEAD Hayes Hawks BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - - - - - -
13# WILLIAM WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 32.5 32.5 - - - 32.5 - - - -
14# LUKE MADLEY Milton Keynes BMX Racing Club E 29.5 29.5 29.5 - - - - - - -
15# ELLIS CHALLIS Braintree BMX Racing Club E 29.0 29.0 - - - - 29.0 - - -
=16# EVANN PENDRILL Merton Saints BMX Club S 25.5 25.5 25.5 - - - - - - -
=16# MARCO DALESSANDRO Royston Rockets BMX Racing Club E 25.5 25.5 - - - - - - 25.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 12 13 Riders 6 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 JOSHUA IZZARD Royston Rockets BMX Racing Club E 291.0 332.5 - 41.5 47.0 50.0 45.5 49.0 49.5 50.0
2 JOSEPH LITTLE Braintree BMX Racing Club E 279.0 279.0 - 45.5 49.5 - 49.5 44.5 45.5 44.5
3 ALEXANDER DOREE Braintree BMX Racing Club E 256.0 294.0 45.0 - 42.0 45.5 42.5 38.5 42.5 38.0
4 DANIEL ARNETT Peterborough Phantoms BMX Club E 202.5 232.0 36.0 29.5 35.5 - 30.5 32.5 35.0 33.0
5 TYLER HOLT Peterborough Phantoms BMX Club E 185.0 185.0 7.5 33.0 38.0 35.5 35.5 - - 35.5
6 ALFIE WHITE Braintree BMX Racing Club E 172.0 172.0 - 26.5 29.5 28.0 27.5 30.0 30.5 -
7# JAMES PAYNE-FRASER Milton Keynes BMX Racing Club E 158.0 158.0 - - 0 - 39.5 39.5 38.0 41.0
8# CHRISTOPHER DAVIES Royston Rockets BMX Racing Club E 93.0 93.0 - - 31.0 32.5 - - - 29.5
9# SHAUN TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 79.5 79.5 40.0 - - 39.5 - - - -
10# EMILY HUTT Hayes Hawks BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - - - - - -
11# BRADLIEGH BROOK Nottingham Outlaws BMX Club M 47.5 47.5 47.5 - - - - - - -
12# GEORGE FLORY Merton Saints BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - - - - - -
13# BILLY UNSWORTH Royston Rockets BMX Racing Club E 32.5 32.5 - - - - - - 32.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 13 15 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 KYLE HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 291.5 379.0 49.5 47.0 48.5 40.5 47.0 49.5 48.0 49.0
2 ZARA LACHLAN Milton Keynes BMX Racing Club E 257.5 333.0 40.5 43.5 41.0 36.0 44.5 45.5 39.5 42.5
3 LOUIE JAMES Milton Keynes BMX Racing Club E 215.0 241.0 26.0 30.5 42.0 31.5 41.0 39.0 31.0 -
4 JAY HEATH Milton Keynes BMX Racing Club E 201.5 226.0 32.5 36.5 - 24.5 37.0 31.5 27.5 36.5
5 GEORGE STRIDE Milton Keynes BMX Racing Club E 175.5 175.5 - 27.0 34.5 25.5 32.5 29.5 26.5 -
6# GEORGE DICKENS Norwich Flyers BMX Racing Club E 163.0 163.0 39.5 0 1.5 - - 41.0 41.5 39.5
7# ALFIE BERRIDGE Peterborough Phantoms BMX Club E 152.5 152.5 22.0 33.0 - 29.0 - 35.0 - 33.5
8# EDWARD POLE Derby BMX Club M 87.5 87.5 45.5 - - 42.0 - - - -
9# TOBY MAYNARD Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 71.5 71.5 - 35.5 - - - - 36.0 -
10# SAM PATTINSON Milton Keynes BMX Racing Club E 70.0 70.0 37.0 - - - - - 33.0 -
11# CALLUM RUSSELL Birmingham BMX Club M 48.5 48.5 - - - 48.5 - - - -
12# FINLEY CLARK Nuneaton BMX Club M 43.0 43.0 - - - 43.0 - - - -
13# DAN PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 31.5 31.5 31.5 - - - - - - -
14# JACK ARMITAGE Nottingham Outlaws BMX Club M 25.5 25.5 25.5 - - - - - - -
15# CIARAN WARNER Milton Keynes BMX Racing Club E 22.5 22.5 22.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 14 16 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 SYDNEY ALLEN Braintree BMX Racing Club E 273.0 273.0 - 43.0 46.5 43.5 45.0 - 48.5 46.5
2 LOUIS FOREMAN Royston Rockets BMX Racing Club E 241.0 272.0 38.0 37.5 42.5 38.5 31.0 - 44.0 40.5
3# SEBASTIAN PANTLIN Braintree BMX Racing Club E 238.0 238.0 - 47.0 50.0 47.0 44.0 - - 50.0
4 MARCUS HOLT Peterborough Phantoms BMX Club E 222.5 252.0 41.0 34.0 37.5 34.5 29.5 - 40.0 35.5
5 LEWIS LITTLE Braintree BMX Racing Club E 214.5 214.5 - 38.0 33.0 29.5 37.5 - 38.0 38.5
6# LUKE MENDES Milton Keynes BMX Racing Club E 198.0 198.0 - 49.5 - 49.5 49.5 49.5 - -
7# JAKE SHOOLHEIFER Braintree BMX Racing Club E 166.5 166.5 - 26.5 37.0 25.5 34.5 43.0 - -
8# HARRY BRISTOW Peterborough Phantoms BMX Club E 147.0 147.0 32.5 26.0 - 24.0 - 36.0 - 28.5
9# KELE NEWALL Milton Keynes BMX Racing Club E 77.5 77.5 - - - - - 43.0 - 34.5
10# BRADLEY MARVELL Royston Rockets BMX Racing Club E 50.0 50.0 50.0 - - - - - - -
11# LUCAS BAILEY Doncaster Bmx Racing(DBMX Racing) M 38.5 38.5 - - - 38.5 - - - -
12# JOE UNSWORTH Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 32.5 32.5 - - - - - - 32.5 -
13# THOMAS JACOBS Ipswich BMX Club E 30.0 30.0 - - 30.0 - - - - -
14# ELLIS VAMPLEW GYPO (Giving Young People Opportunities) 29.0 29.0 - - - 29.0 - - - -
15# LEWIS WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 21.5 21.5 - - - 21.5 - - - -
16# CONNOR HURRY Nottingham Outlaws BMX Club M 0.5 0.5 0.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 15 9 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 MATTHEW GOODWINS Braintree BMX Racing Club E 299.0 346.0 - 47.0 50.0 49.5 50.0 49.5 50.0 50.0
2 HAYDEN CHALLIS Braintree BMX Racing Club E 262.0 337.5 36.5 39.0 44.0 40.0 45.0 44.0 44.0 45.0
3 HARVEY DAVIES Milton Keynes BMX Racing Club E 258.0 297.5 45.0 42.5 40.0 44.0 40.5 39.5 46.0 -
4 KIERAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club E 217.5 277.5 33.5 33.0 34.0 35.0 28.5 31.5 41.0 41.0
5 JAKE COOMBS Braintree BMX Racing Club E 197.0 222.5 30.5 25.5 31.0 29.0 36.0 33.5 37.0 -
6# TOBY LACHLAN Milton Keynes BMX Racing Club E 180.5 180.5 38.5 33.0 38.0 - 30.5 40.5 - -
7# BRADLEY MARVELL Royston Rockets BMX Racing Club E 174.5 174.5 - 35.5 - 33.5 34.0 - 34.5 37.0
8# DECLAN WILLICOMBE Milton Keynes BMX Racing Club E 76.5 76.5 45.0 31.5 - - - - - -
9# MATTHEW HUTT Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 16 4 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 ALFIE COLE Ipswich BMX Club E 244.0 280.5 37.0 41.0 42.5 36.5 40.5 41.0 - 42.0
2# DANIEL BLANCHE Royston Rockets BMX Racing Club E 50.0 50.0 50.0 - - - - - - -
3# TYREESE BRADSHAW Derby BMX Club M 48.5 48.5 - - - 48.5 - - - -
4# LIAM MULHERIN Royston Rockets BMX Racing Club E 44.5 44.5 - 44.5 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 17-24 9 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 CHRISTIAN WHITE Braintree BMX Racing Club E 290.5 332.5 47.0 50.0 49.0 50.0 50.0 44.5 42.0 -
2 BRANDON O'DELL Milton Keynes BMX Racing Club E 241.0 241.0 38.5 41.0 44.0 42.5 - 39.0 36.0 -
3# JAMES KING Royston Rockets BMX Racing Club E 225.0 225.0 - - 40.0 46.0 46.0 48.0 45.0 -
4# DANIEL GILBERT Braintree BMX Racing Club E 181.0 181.0 - 34.0 36.5 - 41.0 37.0 32.5 -
5# NATHAN KAY Norwich Flyers BMX Racing Club E 168.0 168.0 33.5 30.0 - - - 30.0 29.5 45.0
6# ETHAN CREMIN Milton Keynes BMX Racing Club E 158.0 158.0 41.5 43.0 - 38.0 - - 35.5 -
7# TROY NEWTON Nottingham Outlaws BMX Club M 68.5 68.5 35.0 - - 33.5 - - - -
8# ALDIS SALAVEJS Ipswich BMX Club E 37.0 37.0 - 37.0 - - - - - -
9# ELIO DALESSANDRO Royston Rockets BMX Racing Club E 26.0 26.0 - - - - - - 26.0 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 25-29 1 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1# SAM CAIN Milton Keynes BMX Racing Club E 46.5 46.5 46.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Master 12 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 RICHARD AYLES Milton Keynes BMX Racing Club E 292.5 292.5 50.0 46.0 - 48.5 - 50.0 50.0 48.0
2 DARREN THOMPSON Peterborough Phantoms BMX Club E 246.5 283.5 43.0 37.0 42.5 43.0 - 38.5 37.5 42.0
3# MATTHEW ALLEN Milton Keynes BMX Racing Club E 240.0 240.0 47.0 48.5 50.0 - 48.5 46.0 - -
4# RICHARD TOWNSEND Royston Rockets BMX Racing Club E 217.5 217.5 - 40.5 44.5 46.0 41.5 - 45.0 -
5 DAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club E 210.0 241.5 35.0 31.5 35.0 36.5 - 31.5 33.5 38.5
6# MATT BARNARD Milton Keynes BMX Racing Club E 88.0 88.0 3.5 - - - 1.5 41.0 41.5 0.5
7# NICK HILL Milton Keynes BMX Racing Club E 87.0 87.0 - 42.0 - - 45.0 - - -
8# ANDY ASHFORD Ipswich BMX Club E 73.5 73.5 - - 37.5 - 36.0 - - -
9# DAVID NEAL Hayes Hawks BMX Club S 60.0 60.0 - 29.5 - - - - 30.5 -
10# RORY HING Milton Keynes BMX Racing Club E 39.5 39.5 39.5 - - - - - - -
11# RICHARD DIXON Braintree BMX Racing Club E 32.0 32.0 - - - - 32.0 - - -
12# THOMAS GILES Norwich Flyers BMX Racing Club E 30.5 30.5 30.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Veteran 13 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 ADRIAN WARDEN Norwich Flyers BMX Racing Club E 271.5 313.5 42.0 43.5 - 43.5 46.5 46.5 45.0 46.5
2# SPENCER CREMIN Milton Keynes BMX Racing Club E 220.5 220.5 48.0 35.5 - 46.5 - 42.0 48.5 -
3 JASON BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club E 212.5 269.5 27.0 30.0 31.5 35.5 37.5 33.5 33.5 41.0
4 JONATHAN IVORY Milton Keynes BMX Racing Club E 202.5 202.5 35.5 - 33.5 32.5 - 37.0 30.5 33.5
5# JULIAN ALLEN Braintree BMX Racing Club E 200.0 200.0 39.5 37.5 40.0 40.5 42.5 - - -
6 IAIN MILNE Norwich Flyers BMX Racing Club E 194.0 217.5 23.5 28.0 - 35.5 34.5 30.5 29.5 36.0
7# IAN GUNNER Milton Keynes BMX Racing Club E 177.0 177.0 44.0 47.0 44.0 - 1.0 - 41.0 -
8# DARREN FOREMAN Royston Rockets BMX Racing Club E 150.0 150.0 34.5 38.0 38.0 1.5 - - 38.0 -
9# JIMMY CARLETON Milton Keynes BMX Racing Club E 117.5 117.5 0 25.0 28.5 32.0 - - - 32.0
10# STEPHEN KEECH Milton Keynes BMX Racing Club E 83.0 83.0 24.0 - - - 31.0 28.0 - -
11# SHAUN ANDREWS Ipswich BMX Club E 50.0 50.0 - - 50.0 - - - - -
12# JONATHAN WESTERN Birmingham BMX Club M 30.0 30.0 30.0 - - - - - - -
13# CLIVE CLARK Nottingham Outlaws BMX Club M 29.0 29.0 29.0 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Superclass 17 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 TAYLOR ANDREWS Braintree BMX Racing Club E 268.5 308.0 40.0 40.5 - 50.0 39.5 44.5 48.0 45.5
2 ALAN HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 265.0 320.5 50.0 27.0 48.0 40.5 28.5 37.5 39.0 50.0
3 SHANE REDGEWELL Braintree BMX Racing Club E 226.5 226.5 - 34.0 40.5 36.5 47.0 34.5 34.0 -
4# JOSHUA BUTSON Braintree BMX Racing Club E 218.5 218.5 - 45.5 - 45.0 42.0 42.0 44.0 -
5# JOSHUA WALLIS Braintree BMX Racing Club E 203.5 203.5 - 38.0 41.5 41.0 38.5 - 44.5 -
6# JOHN LILLINGSTONE Ipswich BMX Club E 194.0 194.0 - 31.0 47.0 - 37.0 - 38.0 41.0
7# OLIVER ROWE Braintree BMX Racing Club E 177.0 177.0 39.5 37.5 - - 30.5 - 32.5 37.0
8# OLIVER CUTMORE Braintree BMX Racing Club E 141.0 141.0 - 50.0 - - - 49.5 - 41.5
9# CHRISTOPHER POTTER Braintree BMX Racing Club E 87.5 87.5 - - 35.5 25.0 - 27.0 - -
10# CONNOR HUDSON Royston Rockets BMX Racing Club E 70.0 70.0 44.5 25.5 - - - - - -
11# NATHAN HASTINGS Peterborough Phantoms BMX Club E 69.5 69.5 37.5 - - 32.0 - - - -
12# JONATHAN HASTINGS Peterborough Phantoms BMX Club E 64.0 64.0 37.5 - - 26.5 - - - -
13# ALBIE HOPES Bristol BMX Club SW 59.5 59.5 - - - 33.5 26.0 - - -
14# DANIEL BLANCHE Royston Rockets BMX Racing Club E 59.5 59.5 - 31.5 - - - - 28.0 -
15# ETHAN CREMIN Milton Keynes BMX Racing Club E 59.0 59.0 - - - - - 30.5 - 28.5
16# NATHAN WOOD Doncaster Bmx Racing(DBMX Racing) M 34.0 34.0 - - - 34.0 - - - -
17# CHARLIE O'GRADY Braintree BMX Racing Club E 26.0 26.0 - 26.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 6 & Under 1 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1# JESSICA WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 44.0 44.0 - - - 44.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 7-8 7 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 REMI GODFREY Milton Keynes BMX Racing Club E 277.0 277.0 43.5 - 49.5 46.0 42.5 49.5 46.0 -
2 HEIDI GILL Braintree BMX Racing Club E 254.5 290.5 36.0 45.5 44.0 37.5 - 39.5 41.5 46.5
3# ZARA HARRIS Milton Keynes BMX Racing Club E 85.0 85.0 40.0 - - - - 45.0 - -
4# AVA STRINGER Peterborough Phantoms BMX Club E 73.0 73.0 - - - - - 36.0 37.0 -
5# LAURIE ANNE CARRUTHERS Birmingham BMX Club M 49.5 49.5 - - - 49.5 - - - -
6# ESME BROOK Nottingham Outlaws BMX Club M 48.5 48.5 48.5 - - - - - - -
7# LOTTE ETMANE Derby BMX Club M 41.0 41.0 - - - 41.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 9-10 5 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 MOLLY RICHARDSON Braintree BMX Racing Club E 283.5 324.0 - 46.5 49.0 40.5 42.0 48.0 48.0 50.0
=2# ISABELLA HURRY Nottingham Outlaws BMX Club M 50.0 50.0 50.0 - - - - - - -
=2# JAYA JACK-BRADSHAW Derby BMX Club M 50.0 50.0 - - - 50.0 - - - -
4# SHANNON TOBIN Hayes Hawks BMX Club S 45.0 45.0 - - - 45.0 - - - -
5# SHANNON RUSSELL Birmingham BMX Club M 38.5 38.5 - - - 38.5 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 11-12 13 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 ABI PIKE Norwich Flyers BMX Racing Club E 292.0 292.0 46.5 50.0 49.0 50.0 47.0 - - 49.5
2 EVIE HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club E 264.0 338.0 42.5 47.0 36.5 37.5 37.5 50.0 43.0 44.0
3 HARRIET ALEXANDER Royston Rockets BMX Racing Club E 256.0 290.5 37.5 42.5 42.0 34.5 39.5 44.5 50.0 -
4 AMELIA PARRISH Braintree BMX Racing Club E 213.0 240.0 32.0 37.0 31.0 27.0 - 38.0 40.5 34.5
5 ROXY HINTON Braintree BMX Racing Club E 212.5 212.5 - 39.5 39.5 - 44.5 41.5 45.5 2.0
6 EMILY STRINGER Peterborough Phantoms BMX Club E 202.5 263.0 29.5 34.5 32.0 31.5 33.5 31.0 34.0 37.0
7 CHLOE MOORE Peterborough Phantoms BMX Club E 175.0 175.0 - 30.5 27.5 29.0 31.5 27.0 29.5 -
8# CHLOE OLLETT Braintree BMX Racing Club E 69.0 69.0 - - - - - 33.5 35.5 -
9# AVA BROWN Doncaster Bmx Racing(DBMX Racing) M 46.0 46.0 - - - 46.0 - - - -
10# LEXI CARRUTHERS Birmingham BMX Club M 43.5 43.5 - - - 43.5 - - - -
=11# EMILY FROST Nottingham Outlaws BMX Club M 40.0 40.0 40.0 - - - - - - -
=11# EDEN DORRELL Norwich Flyers BMX Racing Club E 40.0 40.0 - - - - - - - 40.0
13# DREW RAVEN Peterborough Phantoms BMX Club E 40.0 40.0 - - - 40.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 13-14 9 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 MORGAN DORRELL Norwich Flyers BMX Racing Club E 296.5 393.0 49.0 49.0 48.5 49.0 49.5 48.0 50.0 50.0
2 KITTY BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club E 266.5 350.5 44.0 46.5 44.5 43.0 42.5 42.5 41.5 46.0
3 MOLLY NICE Braintree BMX Racing Club E 262.0 340.5 40.0 42.5 42.0 43.5 46.0 38.5 46.5 41.5
4 ABBEY PATTLE Braintree BMX Racing Club E 215.5 247.0 35.5 31.5 35.0 39.5 37.5 34.5 33.5 -
5# LEAH CULFF Peterborough Phantoms BMX Club E 135.5 135.5 34.0 34.5 - 36.0 - 31.0 - -
6# GRACE BRYCELAND Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 104.0 104.0 - 36.0 - 32.5 - - 35.5 -
7# AMY WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 40.0 40.0 - - - - - - 40.0 -
8# DREW RAVEN Peterborough Phantoms BMX Club E 39.0 39.0 - 39.0 - - - - - -
9# SYDNIE WHEATLEY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 30.5 30.5 - - - - - - 30.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 15-16 2 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 MACEY HINTON Braintree BMX Racing Club E 271.0 271.0 - 46.0 46.0 45.0 - 39.5 47.0 47.5
2# JESSICA MENDES Milton Keynes BMX Racing Club E 41.0 41.0 - 41.0 - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Championship Female 3 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1# BETHANY CAMPBELL Peterborough Phantoms BMX Club E 245.5 245.5 50.0 48.0 - 50.0 47.5 50.0 - -
2# KELSEY DIXON Braintree BMX Racing Club E 234.5 234.5 46.5 - 50.0 45.5 - 44.0 48.5 -
3# LANA REDGEWELL Braintree BMX Racing Club E 3.5 3.5 - - 3.5 - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

9-12 Cruiser 11 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 CAMERON PARRISH Braintree BMX Racing Club E 269.0 269.0 31.5 42.5 45.0 50.0 - 50.0 50.0 -
2 JOSEPH HARRIS Braintree BMX Racing Club E 262.5 330.5 34.0 37.5 34.0 45.5 46.0 41.0 45.5 47.0
3# ADAM GILBERT Braintree BMX Racing Club E 147.0 147.0 - 47.0 50.0 - 50.0 - - -
4# AMELIA PARRISH Braintree BMX Racing Club E 126.0 126.0 26.5 31.5 30.5 37.5 - - - -
5# JOSHUA ABBOTT Royston Rockets BMX Racing Club E 120.5 120.5 38.5 - 38.5 - - 43.5 - -
6# JOSEPH LITTLE Braintree BMX Racing Club E 114.5 114.5 - 34.5 40.5 - - 39.5 - -
7# OWEN PUTLAND Milton Keynes BMX Racing Club E 88.0 88.0 - - - 41.0 - - 3.0 44.0
8# BRADLIEGH BROOK Nottingham Outlaws BMX Club M 43.0 43.0 43.0 - - - - - - -
9# WILLIAM FROST Nottingham Outlaws BMX Club M 40.0 40.0 40.0 - - - - - - -
10# EMILY FROST Nottingham Outlaws BMX Club M 30.0 30.0 30.0 - - - - - - -
11# ADAM SWEETMAN Runnymede Rockets S 24.5 24.5 24.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

13-14 Cruiser 6 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1# KYLE HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 178.0 178.0 47.5 45.5 - 40.0 - - 45.0 -
2# SEBASTIAN PANTLIN Braintree BMX Racing Club E 144.5 144.5 - 50.0 48.5 46.0 - - - -
3# LUKE MENDES Milton Keynes BMX Racing Club E 142.5 142.5 - - - 46.0 47.0 49.5 - -
4# MATTHEW GOODWINS Braintree BMX Racing Club E 130.0 130.0 - - 41.0 - - 43.5 45.5 -
5# LEWIS WHITE Peterborough Phantoms BMX Club E 75.0 75.0 - - - 36.5 - - 38.5 -
6# CIARAN WARNER Milton Keynes BMX Racing Club E 41.5 41.5 41.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

15-16 Cruiser 4 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 KIERAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club E 262.5 303.5 45.5 43.5 42.0 46.5 41.5 41.0 43.5 -
2 JAKE COOMBS Braintree BMX Racing Club E 253.0 253.0 - 47.0 40.0 41.5 44.0 43.0 37.5 -
3# HAYDEN CHALLIS Braintree BMX Racing Club E 145.0 145.0 - - 49.5 - 49.0 46.5 - -
4# TOBY LACHLAN Milton Keynes BMX Racing Club E 95.0 95.0 - - - - - - 47.5 47.5

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

17-29 Cruiser 10 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 AUSTIN LACHLAN Milton Keynes BMX Racing Club E 259.5 338.0 41.5 40.0 41.5 45.0 38.5 44.5 46.5 40.5
2# CHRISTOPHER POTTER Braintree BMX Racing Club E 203.5 203.5 - - 38.5 48.5 39.5 41.0 - 36.0
3# JOHN LILLINGSTONE Ipswich BMX Club E 191.0 191.0 - 43.5 50.0 - 50.0 - - 47.5
4# DANIEL GILBERT Braintree BMX Racing Club E 172.5 172.5 - - - - 41.5 42.0 48.5 40.5
5# OLIVER CUTMORE Braintree BMX Racing Club E 143.0 143.0 - 48.5 - - - 49.5 - 45.0
6# SHANE REDGEWELL Braintree BMX Racing Club E 138.0 138.0 - 45.5 46.5 - 46.0 - - -
7# JACK HUDSON Royston Rockets BMX Racing Club E 50.0 50.0 50.0 - - - - - - -
8# FRED DEVEREUX Milton Keynes BMX Racing Club E 46.5 46.5 46.5 - - - - - - -
9# JAKUB KLEIN Milton Keynes BMX Racing Club E 42.5 42.5 - - - 42.5 - - - -
10# MAX BRAGGER Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 41.5 41.5 - - - - - - 41.5 -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

30-39 Cruiser 7 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 DARREN PUTLAND Milton Keynes BMX Racing Club E 291.5 291.5 49.0 - - 49.0 48.0 49.5 49.0 47.0
2 JACOB ELKIN Peterborough Phantoms BMX Club E 254.0 254.0 - 45.0 44.0 - 42.5 41.5 42.5 38.5
3 JOHN SOMERVILLE Royston Rockets BMX Racing Club E 237.0 310.5 40.0 40.0 41.0 38.0 37.0 36.5 40.0 38.0
4 LEE MATTHEWS Norwich Flyers BMX Racing Club E 214.0 214.0 43.5 33.0 34.5 34.5 32.5 - - 36.0
5# THOMAS GILES Norwich Flyers BMX Racing Club E 180.5 180.5 - 35.5 38.0 40.0 - 33.5 33.5 -
6# MARK BOARDMAN Ipswich BMX Club E 72.0 72.0 - - - - 35.5 36.5 - -
7# LENNIE WARNER Peterborough Phantoms BMX Club E 35.5 35.5 35.5 - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

40-44 Cruiser 14 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 JASON HEARD Royston Rockets BMX Racing Club E 251.5 251.5 45.5 40.5 43.0 - 42.5 35.5 44.5 -
2 JONATHAN HAMBLING Ipswich BMX Club E 233.0 233.0 44.0 35.0 - 37.0 35.5 42.0 - 39.5
3 BRYAN GRUMBLE Ipswich BMX Club E 198.0 227.5 36.0 29.5 35.0 29.5 31.5 32.0 - 34.0
4# PAUL BARNARD Norwich Flyers BMX Racing Club E 192.5 192.5 - - - 26.5 47.5 41.5 32.0 45.0
5# ALAN HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 149.0 149.0 - - - 50.0 - 49.5 49.5 -
6# JULIAN ALLEN Braintree BMX Racing Club E 133.0 133.0 - 43.0 48.0 42.0 - - - -
7# WESLEY CUSHING Royston Rockets BMX Racing Club E 125.0 125.0 0 - - 33.0 27.5 29.5 35.0 -
8# NICK HILL Milton Keynes BMX Racing Club E 47.5 47.5 - 47.5 - - - - - -
9# NICHOLAS SMITH Peterborough Phantoms BMX Club E 44.0 44.0 0 - - 44.0 0 - - -
10# LEE FIRMIN Braintree BMX Racing Club E 40.5 40.5 - - - - 40.5 - - -
11# DANIEL HORNAN Peterborough Phantoms BMX Club E 36.5 36.5 - - - - - - 36.5 -
12# JOHN MORGAN Braintree BMX Racing Club E 35.5 35.5 - - 35.5 - - 0 - -
13# CLIFF PRICE Braintree BMX Racing Club E 35.5 35.5 - 35.5 - - - - - -
14# BUZZ MORGAN Braintree BMX Racing Club E 33.0 33.0 - - - - 33.0 - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

45+ Cruiser 15 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 PAUL MAIDMENT Peterborough Phantoms BMX Club E 291.5 334.5 50.0 50.0 48.5 46.0 43.0 - 50.0 47.0
2 ADRIAN WARDEN Norwich Flyers BMX Racing Club E 276.5 276.5 43.5 43.0 - 48.0 48.5 48.5 45.0 -
3 DAVID PATTLE Braintree BMX Racing Club E 214.5 245.0 30.5 32.5 41.5 32.0 37.0 35.5 36.0 -
4 PAUL MOUNSEY Milton Keynes BMX Racing Club E 198.0 198.0 24.0 - - 34.0 32.5 30.0 39.0 38.5
5# DARREN FLINT Royston Rockets BMX Racing Club E 191.5 191.5 40.5 38.0 - 39.5 - 43.0 30.5 -
6 MARTIN HORSLEY Ipswich BMX Club E 174.5 174.5 27.0 28.0 35.0 26.0 27.5 - 31.0 -
7# STEPHEN KEECH Milton Keynes BMX Racing Club E 159.0 159.0 36.5 - - 22.5 36.0 38.5 25.5 -
8# STEVE LITTLE Braintree BMX Racing Club E 149.5 149.5 - 25.5 34.0 27.0 29.0 - 34.0 -
9# ADRIAN SCOTT Warsop Wheelies BMX Club M 39.0 39.0 39.0 - - - - - - -
10# STEPHEN NEWTON Nottingham Outlaws BMX Club M 36.5 36.5 - - - 36.5 - - - -
11# LEE ALLEN Club Cyclopark S 36.0 36.0 - 36.0 - - - - - -
12# KEVIN MORRIS Milton Keynes BMX Racing Club E 34.5 34.5 - - - - - 34.5 - -
13# KEVIN HARRIS Braintree BMX Racing Club E 31.5 31.5 31.5 - - - - - - -
-# DAVID GLENDOWER Hersden Harriers BMX Racing Club S 0 0 - 0 - - - - - -
-# JIMMY ODEE Club Unknown 0 0 - - - - - - - 0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

17-29 Female Cruiser 3 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 ISABEL POTTER Braintree BMX Racing Club E 267.0 267.0 - 47.5 46.0 44.5 43.0 43.5 - 42.5
2 ALYX FOREMAN Royston Rockets BMX Racing Club E 247.0 319.5 45.5 41.0 41.5 38.5 36.0 39.0 41.5 36.5
3# LANA REDGEWELL Braintree BMX Racing Club E 202.5 202.5 - - 4.0 50.0 49.5 50.0 - 49.0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

30+ Female Cruiser 12 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 LEAH PEARSON Peterborough Phantoms BMX Club E 289.0 376.0 43.0 49.5 49.5 50.0 44.0 46.0 50.0 44.0
2 TERESA CHALLIS Braintree BMX Racing Club E 285.5 368.5 48.5 42.5 46.5 40.5 48.5 48.5 45.5 48.0
3 ABI HILL Norwich Flyers BMX Racing Club E 250.0 286.5 45.5 39.0 - 45.0 40.5 43.0 36.5 37.0
4 LEANNE THOMPSON Peterborough Phantoms BMX Club E 227.0 227.0 36.5 37.0 42.5 40.5 - - 30.0 40.5
5 JEN CANNONS Braintree BMX Racing Club E 225.5 259.5 35.0 34.5 39.5 - 37.5 39.0 34.0 40.0
6 LAURA RUSSELL Royston Rockets BMX Racing Club E 211.0 211.0 33.0 31.5 38.0 - 31.5 36.0 41.0 -
7 CLARE RICHARDSON Braintree BMX Racing Club E 180.0 180.0 - 25.5 33.5 36.0 27.0 - 26.5 31.5
8# TONI ALLEN Milton Keynes BMX Racing Club E 145.0 145.0 - 23.5 31.0 - 27.5 33.0 - 30.0
9# CAROLYN PANTLIN Braintree BMX Racing Club E 62.0 62.0 - 28.0 - - 34.0 - - -
10# SARAH FULLER Milton Keynes BMX Racing Club E 46.5 46.5 0 46.5 - - - - - -
11# MARSHA BROOK Nottingham Outlaws BMX Club M 41.0 41.0 41.0 - - - - - - -
12# KYLIE WALLS Nottingham Outlaws BMX Club M 33.0 33.0 - - - 33.0 - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8


Top of Report