End of Report

BC BMX EAST 2015 Open Championships

BMX EVENT MANAGER, Report Created 13/Sep/2015 17:45:22

FULL RESULTS

Total Entries = 197

Total Riders = 186

Male 6 & Under (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1.3 Norwich Flyers BMX Racing Club E ASHLEE GILES 1st - 3 1st 1st 1st
6.3 Milton Keynes BMX Racing Club E CHASE BARNARD 2nd - 5 1st 2nd 2nd
2.3 Milton Keynes BMX Racing Club E STIRLING HARRIS
MK BMX EVOLUTION
3rd - 7 4th 2nd 1st
3.3 Braintree BMX Racing Club E OLIVER CATES 4th - 8 2nd 3rd 3rd
207 Norwich Flyers BMX Racing Club E HAYDEN DORRELL 5th - 9 3rd 4th 2nd
386 Norwich Flyers BMX Racing Club E ETHAN WINK 6th - 9 4th 1st 4th
000 Norwich Flyers BMX Racing Club E AYDEN GILES 7th - 10 2nd 3rd 5th
096 Peterborough Phantoms BMX Club E JACOB ELLIS
Boston Whls CC
8th - 12 3rd 5th 4th
015 Braintree BMX Racing Club E CHARLIE LONG 1st-B - 13 5th 5th 3rd
100 Braintree BMX Racing Club E BARTLETT ALFRED 2nd-B - 14 5th 4th DNF:5
607 Peterborough Phantoms BMX Club E LINDEN CHAPMAN
RRC Fly-Supercross
- ## CR:8 DNS DNS

Male 7 (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
3 Norwich Flyers BMX Racing Club E JARED HILL
GT Factory BMX UK
1st - 4 1st 2nd 1st
W5 Braintree BMX Racing Club E FREIA CHALLIS
DK Bicycles Factory Team UK
2nd - 4 2nd 1st 1st
11 Royston Rockets BMX Racing Club E DOMINIC HINES 3rd - 6 1st 3rd 2nd
8 Milton Keynes BMX Racing Club E HARVEY PUTLAND
MK BMX EVOLUTION
4th - 7 2nd 2nd 3rd
354 Ipswich BMX Club E SAMUEL HAMBLING 5th - 11 3rd 3rd 5th
382 Milton Keynes BMX Racing Club E CHARLIE HODGES 6th - 11 4th 4th 3rd
586 Ipswich BMX Club E JAMES BOWATER 7th - 11 5th 4th 2nd
335 Milton Keynes BMX Racing Club E FINLEY DAVIES
MK BMX EVOLUTION
8th - 8 3rd 1st 4th
049 Milton Keynes BMX Racing Club E MAX WALSHAM 1st-B - 18 6th 7th 5th
721 Derby BMX Club M ZAK HIPKINS 2nd-B - 15 4th 5th 6th
40 Royston Rockets BMX Racing Club E FINLAY CLARKE 3rd-B - 17 7th 6th 4th
337 Milton Keynes BMX Racing Club E ALFIE THOMPSON
Project 61
4th-B - 19 6th 6th 7th
8.3 Royston Rockets BMX Racing Club E WILLIAM ALEXANDER 5th-B - 21 7th 7th 7th
16 Braintree BMX Racing Club E DYLAN MORGAN CR-B - 16 5th 5th 6th

Male 8 (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
8 T.N.T. S EWAN MUNDAY
THRILL UK
1st - 3 1st 1st 1st
4.1 Milton Keynes BMX Racing Club E JAY DREW 2nd - 6 1st 2nd 3rd
209 Bournemouth BMX Club S ZION POULTER 3rd - 5 2nd 1st 2nd
866 Milton Keynes BMX Racing Club E GEORGE MADLEY 4th - 10 4th 2nd 4th
804 Gosport BMX Club S SAM PERRY-OGDEN 5th - 9 3rd 4th 2nd
891 Milton Keynes BMX Racing Club E GEOFFREY DINGSDALE
MK BMX EVOLUTION
6th - 9 5th 3rd 1st
508 Braintree BMX Racing Club E JOSEPH LONG 7th - 8 2nd 3rd 3rd
23 Milton Keynes BMX Racing Club E HARRY KIRBY 8th - 11 3rd 4th 4th
284 Milton Keynes BMX Racing Club E ARCHIE PITCHER 1st-B - 16 6th 5th 5th
177 Milton Keynes BMX Racing Club E LEWIS EVANS 2nd-B - 15 5th 5th 5th
975 Milton Keynes BMX Racing Club E ELLIOT LEE 3rd-B - 16 4th 6th 6th

Male 9 (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
01.3 Peterborough Phantoms BMX Club E JOSEPH CAREY
RRC Fly-Supercross
1st 1st - 10 2nd 2nd 6th
4 Birmingham BMX Club M JACK BOWDITCH
J&R BICYCLES
2nd 2nd - 4 1st 1st 2nd
2.3 Braintree BMX Racing Club E JOSHUA CATES 3rd 3rd - 4 1st 2nd 1st
4.3 Braintree BMX Racing Club E HENRY ROWE 4th 1st - 4 2nd 1st 1st
16 Braintree BMX Racing Club E EDDIE CANNONS 5th 2nd - 5 2nd 1st 2nd
21 Milton Keynes BMX Racing Club E OWEN PUTLAND 6th 4th - 7 1st 3rd 3rd
353 Ipswich BMX Club E SEBASTIAN HAMBLING 7th 3rd - 6 3rd 2nd 1st
11.3 Braintree BMX Racing Club E ARCHIE BARTLETT 8th 4th - 10 4th 3rd 3rd
352 Milton Keynes BMX Racing Club E OLIVER JAMES 1st-B DNF:8 - 13 4th 4th 5th
712 Milton Keynes BMX Racing Club E LUKE MORRIS 2nd-B DNF:8 - 10 3rd 3rd 4th
370 Braintree BMX Racing Club E HARLEY PATTLE 3rd-B 5th - 10 3rd 5th 2nd
588 Milton Keynes BMX Racing Club E REECE MAHONEY 4th-B 7th - 11 4th 4th 3rd
35X Braintree BMX Racing Club E ARCHIE ANDREWS 5th-B 5th - 13 5th 4th 4th
393 Norwich Flyers BMX Racing Club E NOAH BISHOP 6th-B 6th - 14 5th 5th 4th
58 Braintree BMX Racing Club E BENJAMIN OATES 7th-B 8th - 16 6th 5th 5th
13.3 Norwich Flyers BMX Racing Club E JAMIE GRIMES 8th-B 6th - 17 6th 6th 5th
33 Peterborough Phantoms BMX Club E ASTON CHAPMAN
RRC Fly-Supercross
- - ## CR:7 DNS DNS

Male 10 (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
01 Braintree BMX Racing Club E ADAM GILBERT
Race Day Video
1st - 3 1st 1st 1st
744 Royston Rockets BMX Racing Club E JOSHUA ABBOTT 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
18 Braintree BMX Racing Club E CAMERON PARRISH 3rd - 7 1st 3rd 3rd
4.3X Braintree BMX Racing Club E EWAN THOMSON 4th - 9 3rd 4th 2nd
051 Braintree BMX Racing Club E ZAK ACTESON-ROOK
T.N.T.
5th - 9 4th 2nd 3rd
777 Braintree BMX Racing Club E ELLIS CHALLIS 6th - 13 4th 4th 5th
31X Hackney BMX Club S NATTHASIRI KONGGUTONG 7th - 12 5th 3rd 4th
5.3 Braintree BMX Racing Club E JOSEPH HARRIS
T.N.T.
8th - 4 2nd 1st 1st
861 Milton Keynes BMX Racing Club E LUKE MADLEY 1st-B - 13 3rd 5th 5th
383 Peterborough Phantoms BMX Club E JACK SKINNER
RRC Fly-Supercross
2nd-B - 14 5th 5th 4th

Male 12 (20 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
13 T.N.T. S ALEC MUNDAY
THRILL UK
1st 1st - 4 2nd 1st 1st
33 Norwich Flyers BMX Racing Club E KYLE HILL
Pure Bicycles
2nd 1st - 3 1st 1st 1st
2.3 Braintree BMX Racing Club E JOSEPH LITTLE (EX11) 3rd 2nd - 6 3rd 1st 2nd
247 Derby BMX Club M EDWARD POLE 4th 2nd - 8 4th 2nd 2nd
3.3 Braintree BMX Racing Club E ALEXANDER DOREE (EX11) 5th 3rd - 5 1st 2nd 2nd
280 Milton Keynes BMX Racing Club E JAMES PAYNE-FRASER (EX11) 6th 4th - 5 1st 3rd 1st
821 Milton Keynes BMX Racing Club E SAM PATTINSON 7th 3rd - 11 4th 4th 3rd
51 Hackney BMX Club S MORGAN CZERNUSZKA (EX11) 8th 4th - 10 2nd 3rd 5th
577 Milton Keynes BMX Racing Club E JAY HEATH
MK BMX EVOLUTION
1st-B 6th - 11 5th 3rd 3rd
6.3 Norwich Flyers BMX Racing Club E GEORGE DICKENS 2nd-B 5th - 12 6th 2nd 4th
8.3 Braintree BMX Racing Club E JOEL BROOKS 3rd-B 5th - 14 5th 4th 5th
121 Peterborough Phantoms BMX Club E ALFIE BERRIDGE 4th-B 6th - 10 3rd 4th 3rd
816 Peterborough Phantoms BMX Club E DANIEL ARNETT (EX11) 5th-B 8th - 17 5th 6th 6th
353 Milton Keynes BMX Racing Club E LOUIE JAMES 6th-B 7th - 13 3rd 6th 4th
7.3 Royston Rockets BMX Racing Club E CHRISTOPHER DAVIES (EX11) 7th-B 8th - 15 4th 5th 6th
356 Milton Keynes BMX Racing Club E GEORGE STRIDE 8th-B 7th - 11 2nd 5th 4th
112 Royston Rockets BMX Racing Club E HARRY EVANS (EX11) 1st-C - - 18 6th 5th 7th
24.3 Braintree BMX Racing Club E TOM FARROW-THOMPSON (EX11) 2nd-C - - 19 7th 7th 5th
870 Braintree BMX Racing Club E ALFIE WHITE (EX11) 3rd-C - - 19 7th 6th 6th
4:1 Leicester HuncoteHornets BMX Club M GEORGE HUNT (EX11)
Team Bunneys
- - ## CR:8 DNS DNS

Male 14 (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
W3 T.N.T. S LUKE SHRIEVER
Club Cyclopark
1st 1st - 3 1st 1st 1st
8 Gosport BMX Club S EVAN WATSON
LP 65
2nd 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
2.3 Braintree BMX Racing Club E MATTHEW GOODWINS (EX13) 3rd 3rd - 5 1st 1st 3rd
191 Milton Keynes BMX Racing Club E HARVEY DAVIES
MK BMX EVOLUTION
4th 1st - 4 1st 1st 2nd
25X Hackney BMX Club S NATHAN KONGGUTONG 5th 4th - 8 2nd 3rd 3rd
642 Braintree BMX Racing Club E HAYDEN CHALLIS 6th 3rd - 8 3rd 3rd 2nd
24 Norwich Flyers BMX Racing Club E KIERAN HARDING 7th 4th - 9 3rd 5th 1st
14 Redditch Premiers BMX Club M CALLUM KNIGHT 8th 2nd - 5 2nd 2nd 1st
4.3 Royston Rockets BMX Racing Club E BRADLEY MARVELL (EX13) 1st-B 6th - 11 4th 4th 3rd
18 Braintree BMX Racing Club E JAKE COOMBS 2nd-B 5th - 11 3rd 4th 4th
29 Braintree BMX Racing Club E LEE BUTSON 3rd-B 6th - 16 5th 6th 5th
50 Braintree BMX Racing Club E ALFIE GILES 4th-B 5th - 10 4th 2nd 4th
7.3 Royston Rockets BMX Racing Club E LOUIS FOREMAN (EX13) 5th-B 7th - 13 4th 3rd 6th
826 Braintree BMX Racing Club E THOMAS KNIGHT (EX13) 6th-B 8th - 14 5th 5th 4th
548 Braintree BMX Racing Club E LEWIS LITTLE (EX13) 7th-B 7th - 14 5th 4th 5th
056 Peterborough Phantoms BMX Club E HARRY BRISTOW (EX13) 8th-B 8th - 16 6th 5th 5th
57 Ipswich BMX Club E THOMAS JACOBS (EX13) 1st-C - - 18 6th 6th 6th

Male 16 (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
01 Braintree BMX Racing Club E OLIVER ROWE (EX15) 1st - 3 1st 1st 1st
911 T.N.T. S BETHANY SHRIEVER
YESS
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
1.3 Royston Rockets BMX Racing Club E DANIEL BLANCHE (EX15)
Big Daddy Pure UK
3rd - 5 1st 2nd 2nd
366 Hackney BMX Club S MEESHAQ MALONE (EX15) 4th - 10 3rd 3rd 4th
13 Hackney BMX Club S KRAIWIT SAENMUANG (EX15) 5th - 11 4th 4th 3rd
140 Braintree BMX Racing Club E DANIEL GILBERT
T.N.T.
6th - 13 5th 4th 4th
19 Ipswich BMX Club E ALDIS SALAVEJS 7th - 9 3rd 3rd 3rd
7.3 Braintree BMX Racing Club E CHRISTIAN WHITE (EX15) 8th - 4 2nd 1st 1st
283 Milton Keynes BMX Racing Club E BRANDON ODELL 1st-B - 15 4th 6th 5th
10 Peterborough Phantoms BMX Club E BETHANY CAMPBELL (CHWOM)
Aggro Racing
2nd-B - 15 5th 5th 5th
340 Milton Keynes BMX Racing Club E JOSHUA THOMPSON
Project 61
3rd-B - 17 6th 5th 6th
373 Braintree BMX Racing Club E LANA REDGEWELL (CHWOM) 4th-B - 20 6th 7th 7th
11 Ipswich BMX Club E ALFIE COLE (EX15) 5th-B - 19 7th 6th 6th
18 Royston Rockets BMX Racing Club E LIAM MULHERIN (EX15) 6th-B - 21 7th 7th 7th

Superclass (22 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2 Braintree BMX Racing Club E OLIVER CUTMORE
Club Unknown
1st 1st - 3 1st 1st 1st
611 Braintree BMX Racing Club E TAYLOR ANDREWS
DK Bicycles Factory Team UK
2nd 2nd - 4 2nd 1st 1st
41 Braintree BMX Racing Club E JOSHUA BUTSON
Pure Bicycles
3rd 2nd - 7 4th 1st 2nd
4 Nottingham Outlaws BMX Club M HARRY BAKER
Team Bunneys
4th 1st - 4 1st 2nd 1st
6 Braintree BMX Racing Club E JOSHUA WALLIS 5th 3rd - 8 2nd 3rd 3rd
8 Braintree BMX Racing Club E SHANE REDGEWELL
Team Identiti
6th 4th - 10 1st 6th 3rd
3X Derby BMX Club M LEWIS HIPKINS
Haro Bikes UK
7th 4th - 10 3rd 3rd 4th
7 Ipswich BMX Club E JOHN LILLINGSTONE
DK Bicycles Factory Team UK
8th 3rd - 9 5th 2nd 2nd
5 Braintree BMX Racing Club E CHARLIE O'GRADY
Aggro Racing
1st-B 5th - 8 2nd 4th 2nd
W5 Norwich Flyers BMX Racing Club E ALAN HILL
Pure Bicycles
2nd-B 5th - 8 3rd 2nd 3rd
27 Peterborough Phantoms BMX Club E NATHAN HASTINGS
RRC Fly-Supercross
3rd-B 6th - 12 3rd 5th 4th
337 Peterborough Phantoms BMX Club E ADAM CHAMBERS (EX17-29) 4th-B 6th - 12 4th 3rd 5th
5X Milton Keynes BMX Racing Club E IAN GUNNER (VET) 5th-B 8th - 18 6th 7th 5th
26 Peterborough Phantoms BMX Club E CALLUM RAVEN (EX17-29)
Project 61
6th-B 7th - 15 6th 4th 5th
61 Milton Keynes BMX Racing Club E MATTHEW ALLEN (MAST)
Project 61
7th-B 7th - 14 4th 4th 6th
17X Braintree BMX Racing Club E LEE GOLDER 8th-B 8th - 15 5th 6th 4th
17 Norwich Flyers BMX Racing Club E ADRIAN WARDEN (VET) 1st-C - - 18 7th 5th 6th
842 Norwich Flyers BMX Racing Club E DAN HARDING (MAST)
Iceni Velo
2nd-C - - 21 7th 7th 7th
434 Norwich Flyers BMX Racing Club E JASON BISHOP (VET) 3rd-C - - 23 8th 8th 7th
371 Norwich Flyers BMX Racing Club E IAIN MILNE (MAST)
Peterborough Phantoms BMX Club
4th-C - - 22 7th DNF:7 8th
823 Royston Rockets BMX Racing Club E DARREN FOREMAN (VET) 5th-C - - 18 6th 6th 6th
5.3 Braintree BMX Racing Club E CHRISTOPHER POTTER CR-C - - 19 5th 5th CR:9

Female 7-8 (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
803 Milton Keynes BMX Racing Club E ELIZABETH BOWN 1 5 2nd 1st 1st 1st
53 Hackney BMX Club S THEIA GAYNOR 2 7 1st 2nd 2nd 2nd
2.3 Milton Keynes BMX Racing Club E ZARA HARRIS
MK BMX EVOLUTION
3 12 3rd 3rd 3rd 3rd
171 Milton Keynes BMX Racing Club E REMI GODFREY 4 16 4th 4th 4th 4th
050 Braintree BMX Racing Club E HEIDI GILL (G6+U) 5 20 5th 5th 5th 5th
87 Royston Rockets BMX Racing Club E EVELYN SOMERVILLE (G6+U) 6 24 6th 6th 6th 6th

Female 11-12 (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
064 Braintree BMX Racing Club E MOLLY NICE 1st - 4 2nd 1st 1st
1.1 Milton Keynes BMX Racing Club E HANNAH DREW 2nd - 4 1st 2nd 1st
2 Ipswich BMX Club E ABI PIKE 3rd - 4 1st 1st 2nd
067 Peterborough Phantoms BMX Club E DREW RAVEN 4th - 9 3rd 4th 2nd
147 Hackney BMX Club S PHOEBE GAYNOR (G9-10) 5th - 9 3rd 3rd 3rd
10 Norwich Flyers BMX Racing Club E EVIE HARDING (G9-10)
Pure Bicycles
6th - 12 4th 5th 3rd
670 Braintree BMX Racing Club E ROXY HINTON 7th - 8 2nd 2nd 4th
5.3 Braintree BMX Racing Club E ABBEY PATTLE 8th - 12 5th 3rd 4th
7 T.N.T. S LUCY MUNDAY (G9-10)
THRILL UK
1st-B - 16 5th 6th 5th
7.3 Royston Rockets BMX Racing Club E HARRIET ALEXANDER 2nd-B - 15 4th 5th 6th
927 Hackney BMX Club S SYDNEY COLLINS-UNDERHILL 3rd-B - 15 6th 4th 5th
569 Braintree BMX Racing Club E AMELIA PARRISH (G9-10) 4th-B - 20 6th 7th 7th
2.3 Braintree BMX Racing Club E MOLLY RICHARDSON (G9-10) 5th-B - 19 7th 6th 6th
882 Peterborough Phantoms BMX Club E CHLOE MOORE (G9-10) 6th-B - 21 7th 7th 7th

Female 13-14 (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3 M 4
726 Norwich Flyers BMX Racing Club E MORGAN DORRELL 1 4 1st 1st 1st 1st
390 Norwich Flyers BMX Racing Club E KITTY BISHOP 2 9 2nd 3rd 2nd 2nd
5.3 Braintree BMX Racing Club E ELLE BROOKS 3 11 3rd 2nd 3rd 3rd
915 Peterborough Phantoms BMX Club E LEAH CULFF 4 16 4th 4th 4th 4th
614 Braintree BMX Racing Club E MACEY HINTON 5 20 5th 5th 5th 5th

15-16 Cruiser (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2.3 Braintree BMX Racing Club E SHANE REDGEWELL
BMX Widow Photography
1st - 3 1st 1st 1st
129 Braintree BMX Racing Club E GEORGE MORET 2nd - 4 2nd 1st 1st
941 T.N.T. S NOAH SHRIEVER
Club Cyclopark
3rd - 7 3rd 2nd 2nd
10 Norwich Flyers BMX Racing Club E KIERAN HARDING (CR13-14) 4th - 7 1st 3rd 3rd
285 Milton Keynes BMX Racing Club E LEWIS GIDDINGS 5th - 6 2nd 2nd 2nd
11.3 Braintree BMX Racing Club E JOSEPH LITTLE (CR9-12) 6th - 11 3rd 3rd 5th
124 Braintree BMX Racing Club E CAMERON PARRISH (CR9-12) 7th - 11 4th 4th 3rd
8.3 Milton Keynes BMX Racing Club E OWEN PUTLAND (CR9-12)
MK BMX EVOLUTION
8th - 13 5th 4th 4th
3.3 Norwich Flyers BMX Racing Club E GEORGE DICKENS (CR9-12) - 13 4th 5th 4th

17-29 Female Cruiser (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2 Braintree BMX Racing Club E LANA REDGEWELL 1st - 3 1st 1st 1st
9 Royston Rockets BMX Racing Club E CLAIRE POLLARD (LC30+) 2nd - 6 3rd 1st 2nd
295 Braintree BMX Racing Club E TERESA CHALLIS (LC30+) 3rd - 6 1st 2nd 3rd
904 Braintree BMX Racing Club E ISABEL POTTER 4th - 6 2nd 3rd 1st
7 Norwich Flyers BMX Racing Club E ABI HILL (LC30+) 5th - 8 2nd 2nd 4th
497 Milton Keynes BMX Racing Club E LEANNE THOMPSON 6th - 10 3rd 3rd 4th
367 Braintree BMX Racing Club E CAROLYN PANTLIN (LC30+)
Club Cyclopark
7th - 10 4th 4th 2nd
336 Royston Rockets BMX Racing Club E ALYX FOREMAN 8th - 11 4th 4th 3rd
15 Braintree BMX Racing Club E CLARE RICHARDSON (LC30+) - 15 5th 5th 5th

Combined Cruisers (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
W5 Braintree BMX Racing Club E OLIVER CUTMORE (CR17-29)
Club Unknown
1st 1st - 3 1st 1st 1st
743 Ipswich BMX Club E JOHN LILLINGSTONE (CR17-29)
DK Bicycles Factory Team UK
2nd 1st - 5 1st 2nd 2nd
44 Royston Rockets BMX Racing Club E JACK HUDSON (CR17-29) 3rd 2nd - 5 2nd 2nd 1st
70 Royston Rockets BMX Racing Club E CONNOR HUDSON (CR17-29) 4th 2nd - 5 1st 1st 3rd
1 Peterborough Phantoms BMX Club E PAUL MAIDMENT (CR40+)
Project 61
5th 3rd - 6 2nd 3rd 1st
15 Norwich Flyers BMX Racing Club E ADRIAN WARDEN (CR40+) 6th 4th - 10 3rd 3rd 4th
2.1 Milton Keynes BMX Racing Club E TIM DREW (CR40+) 7th 3rd - 8 4th 2nd 2nd
002 Milton Keynes BMX Racing Club E DARREN PUTLAND (CR30-39) 8th 4th - 7 2nd 3rd 2nd
221 Braintree BMX Racing Club E LEE FIRMIN (CR40+) 1st-B 5th - 11 4th 4th 3rd
613 Peterborough Phantoms BMX Club E JACOB ELKIN (CR30-39) 2nd-B 6th - 13 5th 4th 4th
1.3 Ipswich BMX Club E LEE MATTHEWS (CR30-39) 3rd-B 7th - 15 4th 6th 5th
661 Braintree BMX Racing Club E JUSTIN WHITE (CR40+) 4th-B 5th - 14 3rd 5th 6th
557 Braintree BMX Racing Club E KEVIN HARRIS (CR40+)
T.N.T.
5th-B 6th - 14 5th 6th 3rd
936 Milton Keynes BMX Racing Club E PAUL MOUNSEY (CR40+) 6th-B 8th - 14 6th 4th 4th
56 Hackney BMX Club S JOSEPH CZERNUSZKA (CR40+) 7th-B 7th - 15 5th 5th 5th
351 Braintree BMX Racing Club E DAVID PATTLE (CR40+) 1st-C - - 16 6th 5th 5th
88 Royston Rockets BMX Racing Club E JOHN SOMERVILLE (CR30-39) 2nd-C - - 18 6th 6th 6th
3.3 Braintree BMX Racing Club E CHRISTOPHER POTTER (CR17-29) DNS - 12# 3rd 1st CR:8

Top of Report