End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

EA Regional Winter Series 2019/20

Event Administrator: Phil Townsend - philtbmx@aol.com

BMX EVENT MANAGER, Report Created 24/Feb/2020 09:42:32

Series Detailed, All Riders

Round 1: BMX East Region Winter Series 2019/20 Round 1

Round 2: BMX East Region Winter Series 2019/20 Round 2

Round 3: BMX East Region Winter Series 2019/20 Round 3

Round 4: BMX East Region Winter Series 2019/20 Round 4

Male 7 & Under 24 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 FINLAY WEIR Hackney BMX Club 189.2 9.2 189.2 180.0 46.0
2.0
46.0
3.0
46.0
3.0
42.0
1.2
2 DEACON CHILDS Royston Rockets BMX Racing Club 163.7 9.2 163.7 154.5 43.0
2.0
39.0
3.0
34.0
3.0
38.5
1.2
3 RYLEY BLACKWELL Ipswich BMX Club 138.5 8.0 138.5 130.5 50.0
2.0
39.5
3.0
41.0
3.0
-
4 OLLIE TODD Peterborough Phantoms BMX Club 134.7 9.2 134.7 125.5 35.0
2.0
26.5
3.0
29.0
3.0
35.0
1.2
5 NOAH FORD Braintree BMX Racing Club 109.2 6.2 109.2 103.0 40.5
2.0
- 32.0
3.0
30.5
1.2
6 THEO FALKOWSKI Norwich Flyers BMX Racing Club 85.0 8.0 85.0 77.0 32.5
2.0
20.5
3.0
24.0
3.0
-
7 CLAYTON SOUTHART Ipswich BMX Club 74.0 8.0 74.0 66.0 28.5
2.0
20.0
3.0
17.5
3.0
-
8# JACK HAYNES Braintree BMX Racing Club 95.0 6.0 95.0 89.0 - 48.5
3.0
40.5
3.0
-
9# CHARLIE COE Milton Keynes BMX Racing Club 72.5 6.0 72.5 66.5 - 42.5
3.0
24.0
3.0
-
10# THOMAS ALLEN Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX) 70.2 4.2 70.2 66.0 - 34.0
3.0
- 32.0
1.2
11# JOSHUA HARDIE T.N.T. 53.0 3.0 53.0 50.0 - - 50.0
3.0
-
12# JOEY TOMKINS Milton Keynes BMX Racing Club 52.0 6.0 52.0 46.0 - 23.5
3.0
22.5
3.0
-
13# KAI GROOMS Peterborough Phantoms BMX Club 49.2 4.2 49.2 45.0 - - 17.5
3.0
27.5
1.2
14# JASPER FULLER Milton Keynes BMX Racing Club 39.0 3.0 39.0 36.0 - - 36.0
3.0
-
15# AVERY NORMAN Norwich Flyers BMX Racing Club 38.5 2.0 38.5 36.5 36.5
2.0
- - -
16# CHARLIE HAYNES Milton Keynes BMX Racing Club 35.5 3.0 35.5 32.5 - 32.5
3.0
- -
17# ZAC JEYES-BLACKBURN Milton Keynes BMX Racing Club 33.5 3.0 33.5 30.5 - 30.5
3.0
- -
18# REGGIE BLACKWELL Ipswich BMX Club 30.0 3.0 30.0 27.0 - - 27.0
3.0
-
19# TRAVIS SYKES Braintree BMX Racing Club 27.0 3.0 27.0 24.0 - 24.0
3.0
- -
20# THOMAS BARNARD Norwich Flyers BMX Racing Club 27.0 2.0 27.0 25.0 25.0
2.0
- - -
21# HARTLEY MOORE Norwich Flyers BMX Racing Club 26.5 2.0 26.5 24.5 24.5
2.0
- - -
22# HARRY SAVAGE Peterborough Phantoms BMX Club 22.5 3.0 22.5 19.5 - - 19.5
3.0
-
23# RALPHY RUDKIN Milton Keynes BMX Racing Club 20.5 3.0 20.5 17.5 - 17.5
3.0
- -
24# NOAH JACKSON Milton Keynes BMX Racing Club 19.0 3.0 19.0 16.0 - 16.0
3.0
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 8 25 Riders 11 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 HARLEY STEELE Ipswich BMX Club 202.5 11.0 202.5 191.5 49.5
2.2
50.0
2.8
50.0
3.0
42.0
3.0
2 ROWAN WEIR Hackney BMX Club 157.0 11.0 157.0 146.0 39.5
2.2
38.5
2.8
37.0
3.0
31.0
3.0
3 FREDDIE BOULTON Peterborough Phantoms BMX Club 124.8 8.8 124.8 116.0 - 36.5
2.8
44.5
3.0
35.0
3.0
4 HARRY TYERS Hackney BMX Club 124.7 8.2 124.7 116.5 41.5
2.2
- 41.0
3.0
34.0
3.0
5 HENRY PHILLIPS Milton Keynes BMX Racing Club 121.5 8.0 121.5 113.5 36.5
2.2
42.5
2.8
34.5
3.0
-
6 DANIEL WILLIAMSON Braintree BMX Racing Club 119.5 11.0 119.5 108.5 35.5
2.2
25.5
2.8
26.0
3.0
21.5
3.0
7 DUDLEY RUDKIN Milton Keynes BMX Racing Club 110.3 8.8 110.3 101.5 - 46.0
2.8
30.0
3.0
25.5
3.0
8 JAMIE TERBLANCHE Milton Keynes BMX Racing Club 106.3 8.8 106.3 97.5 - 36.5
2.8
24.5
3.0
36.5
3.0
9 HAYDEN CARTWRIGHT Milton Keynes BMX Racing Club 99.0 11.0 99.0 88.0 29.5
2.2
21.0
2.8
18.5
3.0
19.0
3.0
10 SAMUEL HEARD Royston Rockets BMX Racing Club 98.3 8.8 98.3 89.5 - 29.5
2.8
32.5
3.0
27.5
3.0
11 SETH BRITTON Peterborough Phantoms BMX Club 88.5 11.0 88.5 77.5 27.0
2.2
19.0
2.8
16.5
3.0
15.0
3.0
12# ARCHIE KIRK Braintree BMX Racing Club 78.7 5.2 78.7 73.5 32.5
2.2
- 41.0
3.0
-
13# DANIEL SHORT Peterborough Phantoms BMX Club 53.8 5.8 53.8 48.0 - 23.5
2.8
24.5
3.0
-
14# WILLIAM HAMMOND Ipswich BMX Club 49.2 2.2 49.2 47.0 47.0
2.2
- - -
15# JENSON GARLAND Peterborough Phantoms BMX Club 40.5 6.0 40.5 34.5 - - 18.0
3.0
16.5
3.0
16# NOAH KLEIN Hackney BMX Club 35.3 2.8 35.3 32.5 - 32.5
2.8
- -
17# ANDREAS BOUKOUVALAS LOUBIERE Royston Rockets BMX Racing Club 31.5 3.0 31.5 28.5 - - - 28.5
3.0
18# ALFIE WARD Braintree BMX Racing Club 27.2 2.2 27.2 25.0 25.0
2.2
- - -
19# JONAH ROBINSON Club Unknown 25.8 2.8 25.8 23.0 - 23.0
2.8
- -
20# ASHTON MOORE Norwich Flyers BMX Racing Club 25.2 2.2 25.2 23.0 23.0
2.2
- - -
21# JACK HAYNES Braintree BMX Racing Club 25.0 3.0 25.0 22.0 - - - 22.0
3.0
22# HARRY HAYNES Braintree BMX Racing Club 25.0 3.0 25.0 22.0 - - 22.0
3.0
-
23# JAMES UTTERIDGE Milton Keynes BMX Racing Club 23.8 2.8 23.8 21.0 - 21.0
2.8
- -
24# JASPER FULLER Milton Keynes BMX Racing Club 22.0 3.0 22.0 19.0 - - - 19.0
3.0
25# ETHAN SAXON Milton Keynes BMX Racing Club 19.5 3.0 19.5 16.5 - - - 16.5
3.0

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 9 26 Riders 16 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 BEN MILLINGTON Royston Rockets BMX Racing Club 211.2 26.2 211.2 185.0 47.0
3.0
50.0
7.8
46.0
7.8
42.0
7.6
2 OLIVER TYERS Hackney BMX Club 185.7 26.2 185.7 159.5 40.0
3.0
39.5
7.8
42.0
7.8
38.0
7.6
3 BLAKE ALLISON Ipswich BMX Club 159.7 26.2 159.7 133.5 39.5
3.0
39.0
7.8
21.5
7.8
33.5
7.6
4 CAIDEN BIRCHALL-ANDERSON Royston Rockets BMX Racing Club 155.2 22.2 155.2 133.0 38.5
3.0
43.0
7.8
38.0
7.8
13.5
3.6
5 ZACH DANIELS Norwich Flyers BMX Racing Club 141.2 26.2 141.2 115.0 30.0
3.0
30.0
7.8
30.0
7.8
25.0
7.6
6 MAXWELL LAWRENCE Braintree BMX Racing Club 139.2 23.2 139.2 116.0 - 46.5
7.8
34.0
7.8
35.5
7.6
7 ZAC CHILDS Royston Rockets BMX Racing Club 118.7 22.2 118.7 96.5 21.0
3.0
31.0
7.8
17.5
3.8
27.0
7.6
8 ZAC SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club 118.7 26.2 118.7 92.5 26.5
3.0
26.5
7.8
22.0
7.8
17.5
7.6
9 CHARLIE LONG Braintree BMX Racing Club 116.9 18.4 116.9 98.5 35.5
3.0
32.5
7.8
- 30.5
7.6
10 FINLEY HEIGHES Braintree BMX Racing Club 115.7 22.2 115.7 93.5 25.5
3.0
26.0
7.8
26.0
7.8
16.0
3.6
11 BENJAMIN HOLLAND Milton Keynes BMX Racing Club 107.6 18.6 107.6 89.0 24.0
3.0
36.0
7.8
29.0
7.8
-
12 JACOB ELLIS Peterborough Phantoms BMX Club 88.2 18.2 88.2 70.0 17.5
3.0
17.0
3.8
16.5
3.8
19.0
7.6
13 HARRY MACFARLANE Peterborough Phantoms BMX Club 85.1 18.6 85.1 66.5 20.0
3.0
23.5
7.8
23.0
7.8
-
14 BRADEN DUFFY Royston Rockets BMX Racing Club 84.7 23.2 84.7 61.5 - 21.0
7.8
20.0
7.8
20.5
7.6
15 FINLEY MOULE Royston Rockets BMX Racing Club 78.2 19.2 78.2 59.0 - 21.0
7.8
23.5
7.8
14.5
3.6
16 THOMAS BENSON Milton Keynes BMX Racing Club 69.7 15.2 69.7 54.5 - 15.5
3.8
17.0
3.8
22.0
7.6
17# HARRISON LEADBETTER Peterborough Phantoms BMX Club 77.4 15.4 77.4 62.0 - - 34.5
7.8
27.5
7.6
18# RUPIE PARFITT Norwich Flyers BMX Racing Club 62.6 10.6 62.6 52.0 31.0
3.0
- - 21.0
7.6
19# HARRY BAILEY Club Unknown 57.8 7.8 57.8 50.0 - - 50.0
7.8
-
20# GEORGE FOX Peterborough Phantoms BMX Club 51.5 3.0 51.5 48.5 48.5
3.0
- - -
21# HEATH OSBORNE Milton Keynes BMX Racing Club 48.3 7.8 48.3 40.5 - - 40.5
7.8
-
22# HARRY HAYNES Braintree BMX Racing Club 44.9 11.4 44.9 33.5 - 19.5
7.8
- 14.0
3.6
23# BLAKE SPOONER Milton Keynes BMX Racing Club 37.4 7.4 37.4 30.0 - 17.5
3.8
- 12.5
3.6
24# CAIDEN THOMPSON Peterborough Phantoms BMX Club 31.3 7.8 31.3 23.5 - - 23.5
7.8
-
25# ALEX WARD Milton Keynes BMX Racing Club 27.3 7.8 27.3 19.5 - 19.5
7.8
- -
26# KILLIAN NORMAN Norwich Flyers BMX Racing Club 19.0 3.0 19.0 16.0 16.0
3.0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 10 15 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 AYDEN GILES Ipswich BMX Club 174.9 9.4 174.9 165.5 45.0
1.2
40.5
1.6
41.0
1.6
39.0
5.0
2 GEORGE STARKEY Peterborough Phantoms BMX Club 123.4 5.4 123.4 118.0 37.0
1.2
24.0
1.6
27.5
1.6
29.5
1.0
3 OLLY TERBLANCHE Milton Keynes BMX Racing Club 115.2 8.2 115.2 107.0 - 34.5
1.6
37.0
1.6
35.5
5.0
4 NIKODEM SZYMCZUK Milton Keynes BMX Racing Club 113.4 4.4 113.4 109.0 41.5
1.2
37.5
1.6
30.0
1.6
-
5 LEWIS HALL Ipswich BMX Club 85.4 4.4 85.4 81.0 30.5
1.2
27.0
1.6
23.5
1.6
-
6# MILO HEARD Royston Rockets BMX Racing Club 63.6 2.6 63.6 61.0 - 30.0
1.6
- 31.0
1.0
7# THIAAN HARDIE T.N.T. 51.6 1.6 51.6 50.0 - - 50.0
1.6
-
8# REID HUGHES Club Cyclopark 51.6 1.6 51.6 50.0 - 50.0
1.6
- -
9# ETHAN WINK Norwich Flyers BMX Racing Club 51.2 1.2 51.2 50.0 50.0
1.2
- - -
10# LUCA SMITH Peterborough Phantoms BMX Club 47.1 1.6 47.1 45.5 - - 45.5
1.6
-
11# OLLY GILKS-STOKES Royston Rockets BMX Racing Club 47.1 1.6 47.1 45.5 - 45.5
1.6
- -
12# HARRY BAILEY Wrekin Riders 47.0 5.0 47.0 42.0 - - - 42.0
5.0
13# PETER TAMS-GREENALL Peterborough Phantoms BMX Club 36.1 1.6 36.1 34.5 - - 34.5
1.6
-
14# FINLEY BOARDMAN Ipswich BMX Club 35.7 1.2 35.7 34.5 34.5
1.2
- - -
-# HAYDEN DORRELL Norwich Flyers BMX Racing Club 0 0 0 0 0
0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 11 24 Riders 12 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 KYLE DANIELS Norwich Flyers BMX Racing Club 179.1 23.6 179.1 155.5 46.5
2.2
38.0
7.2
39.5
7.6
31.5
6.6
2 LIAM ARNETT Peterborough Phantoms BMX Club 149.4 21.4 149.4 128.0 - 47.0
7.2
43.0
7.6
38.0
6.6
3 ANNALISE CADMAN-CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club 143.1 23.6 143.1 119.5 37.0
2.2
21.5
7.2
34.0
7.6
27.0
6.6
4 HEATH THOMAS Braintree BMX Racing Club 137.9 21.4 137.9 116.5 - 50.0
7.2
33.5
7.6
33.0
6.6
5 SAMUEL MILLINGTON Royston Rockets BMX Racing Club 136.6 23.6 136.6 113.0 27.5
2.2
27.5
7.2
29.5
7.6
28.5
6.6
6 MOTIEJUS SLIZYS Barking& Dagenham BMXClub(BADBMX) 136.0 16.0 136.0 120.0 43.5
2.2
40.5
7.2
- 36.0
6.6
7 ROCCO RUSHFORTH Royston Rockets BMX Racing Club 116.1 15.6 116.1 100.5 38.0
2.2
23.5
7.2
17.5
3.6
21.5
2.6
8 JAMIE HAYWARD Milton Keynes BMX Racing Club 115.6 19.6 115.6 96.0 26.0
2.2
21.5
7.2
25.5
7.6
23.0
2.6
9 ALBERT STEBBINGS Royston Rockets BMX Racing Club 113.1 19.6 113.1 93.5 29.5
2.2
24.5
7.2
21.5
7.6
18.0
2.6
10 JONO HARRADINE Milton Keynes BMX Racing Club 104.4 21.4 104.4 83.0 - 33.0
7.2
26.0
7.6
24.0
6.6
11 OLIVER WHICKER Hayes Hawks BMX Club 95.4 17.4 95.4 78.0 - 35.0
7.2
24.5
7.6
18.5
2.6
12 RYAN KELSEY Braintree BMX Racing Club 91.5 17.0 91.5 74.5 31.5
2.2
22.0
7.2
21.0
7.6
-
13# OLLY GILKS-STOKES Royston Rockets BMX Racing Club 91.2 14.2 91.2 77.0 - - 35.5
7.6
41.5
6.6
14# JACK SHORT Peterborough Phantoms BMX Club 65.3 14.8 65.3 50.5 - 29.5
7.2
21.0
7.6
-
15# BEN HARDIE T.N.T. 57.6 7.6 57.6 50.0 - - 50.0
7.6
-
16# LUCAS OSBORNE Milton Keynes BMX Racing Club 53.6 7.6 53.6 46.0 - - 46.0
7.6
-
17# CHARLIE IVES Norwich Flyers BMX Racing Club 51.7 2.2 51.7 49.5 49.5
2.2
- - -
18# CODY COKER Hayes Hawks BMX Club 50.2 7.2 50.2 43.0 - 43.0
7.2
- -
19# JACK STRONG Royston Rockets BMX Racing Club 48.2 10.2 48.2 38.0 - - 19.0
7.6
19.0
2.6
20# JONAH PARFITT Norwich Flyers BMX Racing Club 44.8 5.8 44.8 39.0 23.5
2.2
- 15.5
3.6
-
21# ETHAN WINK Norwich Flyers BMX Racing Club 43.6 7.6 43.6 36.0 - - 36.0
7.6
-
22# JOSHUA WEBB Royston Rockets BMX Racing Club 37.7 7.2 37.7 30.5 - 30.5
7.2
- -
23# HARVEY BOARDMAN Ipswich BMX Club 36.2 2.2 36.2 34.0 34.0
2.2
- - -
24# HARRY HUNT Milton Keynes BMX Racing Club 26.7 7.2 26.7 19.5 - 19.5
7.2
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 12 22 Riders 10 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 RUDI DOWNS Hackney BMX Club 173.4 13.4 173.4 160.0 40.0
2.0
41.0
2.4
40.5
2.6
38.5
6.4
2 THOMAS MILLAR Hackney BMX Club 153.5 7.0 153.5 146.5 47.0
2.0
50.0
2.4
49.5
2.6
-
3 ELIZABETH BOWN Royston Rockets BMX Racing Club 148.5 11.0 148.5 137.5 48.5
2.0
- 47.0
2.6
42.0
6.4
4 BRADLEY GOULDING Peterborough Phantoms BMX Club 137.9 13.4 137.9 124.5 35.5
2.0
29.5
2.4
29.0
2.6
30.5
6.4
5 JACQUES GILKS-STOKES Royston Rockets BMX Racing Club 125.9 11.4 125.9 114.5 - 43.0
2.4
37.5
2.6
34.0
6.4
6 ALFIE CLARKE Peterborough Phantoms BMX Club 122.9 13.4 122.9 109.5 31.0
2.0
31.0
2.4
23.5
2.6
24.0
6.4
7 DOMINIC HINES Royston Rockets BMX Racing Club 118.0 11.0 118.0 107.0 36.5
2.0
- 34.5
2.6
36.0
6.4
8 BRANDON ALLGOOD Peterborough Phantoms BMX Club 93.9 9.4 93.9 84.5 24.5
2.0
21.0
2.4
19.0
2.6
20.0
2.4
9 CJAY BACZKOWSKI Milton Keynes BMX Racing Club 82.4 11.4 82.4 71.0 - 24.0
2.4
20.5
2.6
26.5
6.4
10 CALLUM DAVID Braintree BMX Racing Club 80.3 6.8 80.3 73.5 26.5
2.0
25.5
2.4
- 21.5
2.4
11# PETR VYSOHLID Braintree BMX Racing Club 70.4 4.4 70.4 66.0 41.5
2.0
24.5
2.4
- -
12# HARVEY PUTLAND Peterborough Phantoms BMX Club 69.1 4.6 69.1 64.5 32.5
2.0
- 32.0
2.6
-
13# SAMUEL HAMBLING Ipswich BMX Club 48.4 2.4 48.4 46.0 - 46.0
2.4
- -
14# DEXTER COBBING Hackney BMX Club 45.1 2.6 45.1 42.5 - - 42.5
2.6
-
15# CHARLIE HODGES Milton Keynes BMX Racing Club 38.9 2.4 38.9 36.5 - 36.5
2.4
- -
16# ELIOT WILLMOTT Royston Rockets BMX Racing Club 35.9 6.4 35.9 29.5 - - - 29.5
6.4
17# JOSEPH WATSON Milton Keynes BMX Racing Club 35.9 2.4 35.9 33.5 - 33.5
2.4
- -
18# HARI PRITCHARD Nottingham Outlaws BMX Club 28.6 2.6 28.6 26.0 - - 26.0
2.6
-
19# ALFIE THOMPSON Peterborough Phantoms BMX Club 27.1 2.6 27.1 24.5 - - 24.5
2.6
-
20# HARRISON GLEW Milton Keynes BMX Racing Club 22.9 2.4 22.9 20.5 - - - 20.5
2.4
21# OLIVER CORDINA Royston Rockets BMX Racing Club 20.9 2.4 20.9 18.5 - - - 18.5
2.4
-# WILLIAM ALEXANDER Royston Rockets BMX Racing Club 0 0 0 0 - 0
0
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 13 21 Riders 14 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 CHAY YOUNG Hayes Hawks BMX Club 203.1 15.6 203.1 187.5 47.0
2.8
49.0
7.4
50.0
2.8
41.5
2.6
2 JOSHUA SIMPSON-JACOBS Peckham Challengers BMX Club 175.6 15.6 175.6 160.0 42.5
2.8
40.0
7.4
42.5
2.8
35.0
2.6
3 JARED HILL Norwich Flyers BMX Racing Club 141.0 13.0 141.0 128.0 50.0
2.8
32.0
7.4
46.0
2.8
-
4 ELLIOT LEE Milton Keynes BMX Racing Club 140.1 15.6 140.1 124.5 36.5
2.8
21.5
7.4
33.5
2.8
33.0
2.6
5 JONATHAN YEO Braintree BMX Racing Club 127.0 13.0 127.0 114.0 39.5
2.8
34.0
7.4
40.5
2.8
-
6 DANNY PATTINSON Milton Keynes BMX Racing Club 114.3 12.8 114.3 101.5 - 38.0
7.4
38.0
2.8
25.5
2.6
7 JACK WEBB Ipswich BMX Club 110.6 15.6 110.6 95.0 24.0
2.8
24.5
7.4
25.5
2.8
21.0
2.6
8 JOSEPH STEBBINGS Royston Rockets BMX Racing Club 108.6 15.6 108.6 93.0 26.5
2.8
24.5
7.4
24.5
2.8
17.5
2.6
9 HARRISON PEMBROKE Braintree BMX Racing Club 100.6 11.6 100.6 89.0 29.0
2.8
18.0
3.4
22.5
2.8
19.5
2.6
10 CARTER CHAPMAN Norwich Flyers BMX Racing Club 99.6 15.6 99.6 84.0 21.0
2.8
21.0
7.4
23.0
2.8
19.0
2.6
11 HARVEY MILLBANK Braintree BMX Racing Club 95.5 13.0 95.5 82.5 24.5
2.8
26.0
7.4
32.0
2.8
-
12 SAM CADE Braintree BMX Racing Club 88.3 12.8 88.3 75.5 - 23.0
7.4
28.5
2.8
24.0
2.6
13 BEN OWEN Braintree BMX Racing Club 65.0 9.0 65.0 56.0 19.5
2.8
16.0
3.4
20.5
2.8
-
14 GABRIEL ALMEIDA Braintree BMX Racing Club 61.7 8.2 61.7 53.5 18.0
2.8
- 18.0
2.8
17.5
2.6
15# JOSEPH LONG Braintree BMX Racing Club 69.9 5.4 69.9 64.5 34.5
2.8
0
0
- 30.0
2.6
16# JORDAN STRINGER Peterborough Phantoms BMX Club 68.2 10.2 68.2 58.0 32.5
2.8
25.5
7.4
- -
17# THEIA GAYNOR Hackney BMX Club 54.4 7.4 54.4 47.0 - 47.0
7.4
- -
18# MILLER HUGHES Club Cyclopark 50.9 7.4 50.9 43.5 - 43.5
7.4
- -
19# OLLIE OBRIEN Club Cyclopark 41.9 7.4 41.9 34.5 - 34.5
7.4
- -
20# LOUIS TAY EDWARDS Hackney BMX Club 41.1 2.6 41.1 38.5 - - - 38.5
2.6
21# RHYS LEADBETTER Royston Rockets BMX Racing Club 31.1 2.6 31.1 28.5 - - - 28.5
2.6

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 14 11 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 FREDDIE CADMAN-CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club 173.6 4.6 173.6 169.0 45.0
0.6
37.0
1.6
45.0
1.8
42.0
0.6
2 MICKEY PORTER Norwich Flyers BMX Racing Club 157.6 4.6 157.6 153.0 41.0
0.6
35.5
1.6
37.5
1.8
39.0
0.6
3 SHANNON TOBIN Hayes Hawks BMX Club 102.5 4.0 102.5 98.5 36.5
0.6
31.0
1.6
31.0
1.8
-
4 DYLAN WILLIS Milton Keynes BMX Racing Club 95.0 4.0 95.0 91.0 - 27.0
1.6
29.5
1.8
34.5
0.6
5# LUKE MORRIS Milton Keynes BMX Racing Club 90.4 3.4 90.4 87.0 - 46.0
1.6
41.0
1.8
-
6# OLIVER JAMES Milton Keynes BMX Racing Club 79.4 3.4 79.4 76.0 - 41.0
1.6
35.0
1.8
-
7# JOSEPH CAREY Club Unknown 51.8 1.8 51.8 50.0 - - 50.0
1.8
-
8# SEBASTIAN HAMBLING Ipswich BMX Club 49.6 1.6 49.6 48.0 - 48.0
1.6
- -
9# OWEN PUTLAND Peterborough Phantoms BMX Club 45.3 1.8 45.3 43.5 - - 43.5
1.8
-
10# OLIVER SMITH Ipswich BMX Club 28.3 1.8 28.3 26.5 - - 26.5
1.8
-
11# JAMIE GRIMES Ipswich BMX Club 25.1 1.6 25.1 23.5 - 23.5
1.6
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 15 6 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 NOAH BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club 165.0 3.0 165.0 162.0 48.0
0.8
41.0
0.8
35.0
0.6
38.0
0.8
2 EVIE HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club 163.0 3.0 163.0 160.0 38.5
0.8
45.5
0.8
42.0
0.6
34.0
0.8
3 OLIVER SMITH Ipswich BMX Club 111.9 2.4 111.9 109.5 44.0
0.8
34.5
0.8
- 31.0
0.8
4# JOSEPH HARRIS Braintree BMX Racing Club 92.9 1.4 92.9 91.5 - - 49.5
0.6
42.0
0.8
5# PHOEBE GAYNOR Hackney BMX Club 37.8 0.8 37.8 37.0 - 37.0
0.8
- -
6# OLIVER DWYER Royston Rockets BMX Racing Club 35.3 0.8 35.3 34.5 34.5
0.8
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 16 6 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 DANIEL ARNETT Peterborough Phantoms BMX Club 186.9 3.4 186.9 183.5 50.0
0.8
43.5
1.0
48.5
1.0
41.5
0.6
2 ALEXANDER DOREE Braintree BMX Racing Club 149.4 3.4 149.4 146.0 41.0
0.8
33.5
1.0
34.0
1.0
37.5
0.6
3 SHAUN TOBIN Hayes Hawks BMX Club 140.3 2.8 140.3 137.5 47.0
0.8
47.5
1.0
43.0
1.0
-
4 HARRIET ALEXANDER Royston Rockets BMX Racing Club 101.6 2.6 101.6 99.0 - 35.5
1.0
30.0
1.0
33.5
0.6
5# ABI PIKE Ipswich BMX Club 78.3 1.8 78.3 76.5 37.0
0.8
39.5
1.0
- -
6# MORGAN HASLAM Birmingham BMX Club 41.0 1.0 41.0 40.0 - - 40.0
1.0
-

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Male 17-29 10 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 KIERAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club 168.8 3.8 168.8 165.0 46.5
0.8
49.0
0.4
31.0
2.0
38.5
0.6
2 KYLE HILL Norwich Flyers BMX Racing Club 123.2 3.2 123.2 120.0 43.0
0.8
44.0
0.4
33.0
2.0
-
3 CIAN ARMSTRONG Royston Rockets BMX Racing Club 102.4 3.4 102.4 99.0 38.5
0.8
- 24.5
2.0
36.0
0.6
4# ALAN HILL Norwich Flyers BMX Racing Club 90.8 2.8 90.8 88.0 50.0
0.8
- 38.0
2.0
-
5# JAMES KING Royston Rockets BMX Racing Club 88.1 2.6 88.1 85.5 - - 43.5
2.0
42.0
0.6
6# JOSHUA BUTSON Braintree BMX Racing Club 52.0 2.0 52.0 50.0 - - 50.0
2.0
-
7# JOSHUA IZZARD Royston Rockets BMX Racing Club 47.5 2.0 47.5 45.5 - - 45.5
2.0
-
8# SYDNEY ALLEN Braintree BMX Racing Club 42.0 2.0 42.0 40.0 - - 40.0
2.0
-
9# JAMIE TOMKINS Milton Keynes BMX Racing Club 30.5 2.0 30.5 28.5 - - 28.5
2.0
-
10# JULIAN ALLEN Braintree BMX Racing Club 28.0 2.0 28.0 26.0 - - 26.0
2.0
-

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Master 2 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1# NEIL BRUNJES Hackney BMX Club 92.6 0.6 92.6 92.0 - 45.5
0.4
46.5
0.2
-
2# RICHARD AYLES Milton Keynes BMX Racing Club 50.4 0.4 50.4 50.0 - 50.0
0.4
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Veteran 12 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 JASON BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club 186.7 6.2 186.7 180.5 47.0
1.8
47.0
1.6
45.0
1.6
41.5
1.2
2 DAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club 166.2 6.2 166.2 160.0 38.5
1.8
42.0
1.6
41.5
1.6
38.0
1.2
3 MARK STEELE Ipswich BMX Club 155.7 6.2 155.7 149.5 43.5
1.8
35.5
1.6
36.5
1.6
34.0
1.2
4 JAMES YEO Braintree BMX Racing Club 145.0 5.0 145.0 140.0 40.0
1.8
50.0
1.6
50.0
1.6
-
5 STEPHEN DOWNS Hackney BMX Club 135.7 6.2 135.7 129.5 29.0
1.8
33.0
1.6
35.0
1.6
32.5
1.2
6 LEWIS ALLISON Ipswich BMX Club 126.2 6.2 126.2 120.0 27.0
1.8
35.5
1.6
29.5
1.6
28.0
1.2
7 IAIN MILNE Norwich Flyers BMX Racing Club 84.5 5.0 84.5 79.5 23.5
1.8
28.5
1.6
27.5
1.6
-
8# ANDY MILLAR Hackney BMX Club 78.4 3.4 78.4 75.0 35.0
1.8
40.0
1.6
- -
9# MARK HAMMOND Ipswich BMX Club 32.3 1.8 32.3 30.5 30.5
1.8
- - -
10# PAUL BAILEY Wrekin Riders 31.7 1.2 31.7 30.5 - - - 30.5
1.2
11# KITTY BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club 25.6 1.6 25.6 24.0 - - 24.0
1.6
-
-# WILLIAM HAMMOND Club Unknown 0 0 0 0 0
0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Female 8 and Under 6 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 NELLY BRITTON Peterborough Phantoms BMX Club 156.8 1.8 156.8 155.0 45.0
0.2
39.5
0.2
37.5
0.8
33.0
0.6
2# SEREN PRITCHARD Nottingham Outlaws BMX Club 50.3 0.8 50.3 49.5 - - 49.5
0.8
-
3# SIDONIE CLEAVE Hackney BMX Club 46.8 0.8 46.8 46.0 - - 46.0
0.8
-
4# LAKEY HAIGH Club Unknown 41.8 0.8 41.8 41.0 - - 41.0
0.8
-
5# SUMMER PAGE Royston Rockets BMX Racing Club 40.6 0.6 40.6 40.0 - - - 40.0
0.6
6# CHRISTINA BOUKOUVALAS LOUBIERE Royston Rockets BMX Racing Club 37.1 0.6 37.1 36.5 - - - 36.5
0.6

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Female 9-10 10 Riders 7 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 JESSICA MARRIOTT Peterborough Phantoms BMX Club 197.2 5.2 197.2 192.0 50.0
1.4
50.0
1.4
50.0
1.6
42.0
0.8
2 LILY HEIGHES Braintree BMX Racing Club 180.2 5.2 180.2 175.0 45.5
1.4
45.5
1.4
45.5
1.6
38.5
0.8
3 PHOEBE OLLETT Braintree BMX Racing Club 122.9 4.4 122.9 118.5 41.0
1.4
41.0
1.4
36.5
1.6
-
4 KATIE MILLAR Hackney BMX Club 110.4 4.4 110.4 106.0 37.0
1.4
34.0
1.4
35.0
1.6
-
5 CAITLIN YEO Braintree BMX Racing Club 108.4 4.4 108.4 104.0 34.5
1.4
37.5
1.4
32.0
1.6
-
6 LOTTIE MACFARLANE Peterborough Phantoms BMX Club 85.4 4.4 85.4 81.0 27.0
1.4
27.0
1.4
27.0
1.6
-
7 ELENI RUSHFORTH Royston Rockets BMX Racing Club 67.8 3.8 67.8 64.0 30.5
1.4
- 0.5
1.6
33.0
0.8
8# LANI HAIGH Club Unknown 41.1 1.6 41.1 39.5 - - 39.5
1.6
-
9# SIDONIE CLEAVE Hackney BMX Club 35.3 0.8 35.3 34.5 - - - 34.5
0.8
10# HARRIET JACKSON Milton Keynes BMX Racing Club 31.9 1.4 31.9 30.5 - 30.5
1.4
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Female 11-12 2 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 POPPY LAMONT Norwich Flyers BMX Racing Club 167.0 1.0 167.0 166.0 43.0
0.2
42.5
0.4
42.0
0.2
38.5
0.2
2# LILLY SMITH Milton Keynes BMX Racing Club 39.9 0.4 39.9 39.5 - 39.5
0.4
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Female 13-15 1 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 CHLOE OLLETT Braintree BMX Racing Club 136.6 4.6 136.6 132.0 42.0
0.2
46.0
4.2
44.0
0.2
-

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

Female 16+ 3 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1# MORGAN DORRELL Norwich Flyers BMX Racing Club 48.7 0.2 48.7 48.5 48.5
0.2
- - -
2# KITTY BISHOP Norwich Flyers BMX Racing Club 45.7 0.2 45.7 45.5 - 45.5
0.2
- -
3# ZARA LACHLAN Milton Keynes BMX Racing Club 41.2 0.2 41.2 41.0 - - - 41.0
0.2

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

9-16 Cruiser 2 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1# JONO HARRADINE Milton Keynes BMX Racing Club 86.1 4.6 86.1 81.5 - - 45.5
4.2
36.0
0.4
2# FREDDIE CADMAN-CARPENTER Royston Rockets BMX Racing Club 41.4 0.4 41.4 41.0 - - - 41.0
0.4

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4

17+ Cruiser 27 Riders 11 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 4 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
1 RICHARD ELLIS Peterborough Phantoms BMX Club 201.3 19.8 201.3 181.5 46.5
2.2
46.5
7.4
50.0
7.4
38.5
2.8
2 ANDY TODD Peterborough Phantoms BMX Club 161.3 19.8 161.3 141.5 40.0
2.2
32.5
7.4
40.5
7.4
28.5
2.8
3 ADRIAN SCOTT Leicester Hornets BMX Club 146.6 17.6 146.6 129.0 - 49.5
7.4
46.0
7.4
33.5
2.8
4 AARON BLACKWELL Ipswich BMX Club 139.0 17.0 139.0 122.0 42.0
2.2
36.5
7.4
43.5
7.4
-
5 JAMIE MACFARLANE Peterborough Phantoms BMX Club 120.8 19.8 120.8 101.0 27.0
2.2
28.0
7.4
24.5
7.4
21.5
2.8
6 NEIL TERBLANCHE Milton Keynes BMX Racing Club 120.6 17.6 120.6 103.0 - 41.5
7.4
35.5
7.4
26.0
2.8
7 STUART WALSH Royston Rockets BMX Racing Club 113.0 17.0 113.0 96.0 36.5
2.2
30.5
7.4
29.0
7.4
-
8 LEE PEMBROKE Braintree BMX Racing Club 109.8 19.8 109.8 90.0 30.0
2.2
20.5
7.4
19.5
7.4
20.0
2.8
9 CARA RUSHFORTH Royston Rockets BMX Racing Club 106.3 19.8 106.3 86.5 24.5
2.2
21.0
7.4
21.0
7.4
20.0
2.8
10 ANTHONY MILLINGTON Royston Rockets BMX Racing Club 99.5 17.0 99.5 82.5 32.0
2.2
23.5
7.4
27.0
7.4
-
11 RUTH FORD Braintree BMX Racing Club 76.9 8.4 76.9 68.5 34.0
2.2
- 18.0
3.4
16.5
2.8
12# LEE MATTHEWS Ipswich BMX Club 66.8 14.8 66.8 52.0 - 26.5
7.4
25.5
7.4
-
13# THOMAS WEBB Ipswich BMX Club 65.7 10.2 65.7 55.5 - - 31.0
7.4
24.5
2.8
14# ANDREW CUMBERS Milton Keynes BMX Racing Club 53.1 9.6 53.1 43.5 24.0
2.2
19.5
7.4
- -
15# MATHEW KIRK Braintree BMX Racing Club 52.2 2.2 52.2 50.0 50.0
2.2
- - -
16# DAN GARLAND Peterborough Phantoms BMX Club 48.7 10.2 48.7 38.5 - - 21.0
7.4
17.5
2.8
17# KEVIN SYKES Braintree BMX Racing Club 47.9 7.4 47.9 40.5 - 40.5
7.4
- -
18# LEAH PEARSON Peterborough Phantoms BMX Club 45.4 7.4 45.4 38.0 - - 38.0
7.4
-
19# MICHAEL ROGERS Milton Keynes BMX Racing Club 45.4 7.4 45.4 38.0 - 38.0
7.4
- -
20# KIERAN HARDING Norwich Flyers BMX Racing Club 44.8 2.8 44.8 42.0 - - - 42.0
2.8
21# ABI PIKE Ipswich BMX Club 40.9 7.4 40.9 33.5 - - 33.5
7.4
-
22# STEPHEN HALL Ipswich BMX Club 40.8 6.8 40.8 34.0 - 17.5
3.4
16.5
3.4
-
23# PAUL BARNARD Norwich Flyers BMX Racing Club 38.8 2.8 38.8 36.0 - - - 36.0
2.8
24# STUART BRADLEY Milton Keynes BMX Racing Club 34.9 7.4 34.9 27.5 - 27.5
7.4
- -
25# FRAZER GLEW Milton Keynes BMX Racing Club 33.8 2.8 33.8 31.0 - - - 31.0
2.8
26# SCOTT JACKSON Milton Keynes BMX Racing Club 30.9 7.4 30.9 23.5 - 23.5
7.4
- -
27# KEVIN CORDINA Royston Rockets BMX Racing Club 20.3 2.8 20.3 17.5 - - - 17.5
2.8

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 4 results from rounds 1-4


Top of Report